Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Trump mbron të zgjedhurën e tij: Haspel sulmohet se ka qenë e ashpër ndaj terroristëve
  • 2018-05-07

Trump mbron të zgjedhurën e tij: Haspel sulmohet se ka qenë e ashpër ndaj terroristëve

Presidenti Donald Trump thotë se e zgjedhura prej tij për postin e Drejtoreshës së Agjencisë Qendrore të Zbulimit, Gina Haspel, “është bërë objekt sulmesh, sepse ka qenë shumë e ashpër me terroristët. Presidenti shkroi një tweet të hënën në mëngjes, pas njoftimit në media

No Pic available
  • 2018-05-04

Këshilltari i KH: Skandaloze si politikanët shqiptarë i shpëtojnë ndëshkimit

Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t’i krijojë mundësi Bashkimit Evropian të kërkojë më me këmbëngulje kryerjen e reformave në vend. Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit, në një intervistë për Z

Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor. Trump e mbështet
  • 2018-04-30

Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor. Trump e mbështet

Në një konferencë shtypi që dha të hënën krahas me Presidentin e Nigerisë, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Uashington, Presidenti Trump komentoi lidhur me një fjalim që mbajti pak më parë Kryeminsitri izraelit Benjamin Netanjahu. Ai tha se është dakord me zotin Netanyahu, q

No Pic available
  • 2018-04-25

FH: Liria e medias përballet me kërcënime të reja, Shqipëria pjesërisht e lirë

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë e mëdha, si dhe në shtetet shtypëse, ku autoritetet po përqendrojnë përpjekjet e tyre në mediat sociale dhe platformat e tjera në internet pas god

No Pic available
  • 2018-04-24

George Bush shtrohet në spital

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, është hospitalizuar në Houston për shkak të një infeksioni, menjëherë pas funeralit të bashkëshortes së tij Barbara. Zëdhënësi i ish presidentit, Jim McGrath, shkroi në rrjetin twitter se 93 vjeçari Bush po “u përgjig

No Pic available
  • 2018-04-21

DASH: Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes

Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin kufizimet në lirinë e shprehjes dhe të shtypit, përfshirë autocensurën dhe frikësimin e gazetarëve shkaktuar nga interesat financiare dhe politike; dhe korrupsi

Telefonat inteligjentë në ndihmë të pacientëve të shëndetit mendor
  • 2018-04-21

Telefonat inteligjentë në ndihmë të pacientëve të shëndetit mendor

Rreth 1% e popullsisë së botës ka sëmundjen mendore të quajtur çrregullimi bipolar, që karakterizohet nga zhvendosja ndërmjet një gjendjeje të mirë shpirtërore dhe depresionit. Në shumicën e rasteve, ndërhyrja në kohën e duhur nga psikoterapistët, familjarët dhe miqtë mund ti leh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama