Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
No Pic available
  • 2018-04-06

SHBA vendos sanksione ndaj oligarkëve rusë

Administrata e Presidentit Donald Trump shpalli të premten sanksione të gjera kundër 38 individëve dhe kompanive ruse, në kuadrin e një asaj që zyrtarët e lartë të administratës e cilësuan si përgjigje ndaj prirjes ruse për aktivitete keqdashëse në gjithë botën. Sanksionet do të v

No Pic available
  • 2018-03-24

Xhafaj: Krimi i lidhur me politikën, së shpejti identifikohen autorët e kokainës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe një ekip pune i përbërë nga ekspertë të dikasterit që ai drejton dhe Policia e Shtetit, ndodhen prej tre ditësh në Uashington, ku kanë zhvilluar takime me drejtues të DEA dhe FBI. Ministri Xhafaj ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Zër

Mediat ruse: Moska po harton një listë të zezë me amerikanë
  • 2018-03-17

Mediat ruse: Moska po harton një listë të zezë me amerikanë

Mediat në Rusi raportojnë se Moska po punon për hartimin e një liste të zezë me amerikanë, si përgjigje ndaj sanksioneve të reja ndaj rusëve të akuzuar për ndërhyrje në zgjedhjet amerikane. Agjencia ruse e lajmeve RIA Novosti citoi zëvendës ministrin e jashtëm rus Sergei Ryabkov t

No Pic available
  • 2018-03-16

Shtëpia e Bardhë hedh poshtë njoftimet për shkarkimin e këshilltarit McMaster

Shtëpia e Bardhë hodhi poshtë një njoftim të gazetës Washington Post, ku thuhej se Presidenti Trump ka vendosur ta zëvendësojë këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare, Gjeneralin H.R. McMaster. Të enjten vonë, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Huckabee Sanders, shkroi n

RREZIQET E TAKIMIT TRUMP-KIM JONG-UN
  • 2018-03-12

RREZIQET E TAKIMIT TRUMP-KIM JONG-UN

Takimi i propozuar ndërmjet Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, e ka rritur vëmendjen ndaj ngërçit bërthamor mes Uashingtonit dhe Phenianit. Ndërsa nuk dihet ende nëse takimi do të zhvillohet, pyetja që ngrihet është nëse do të sjell

A PO FILLON NJË GARË E RE ARMATIMESH?
  • 2018-03-03

A PO FILLON NJË GARË E RE ARMATIMESH?

Ishte një fjalim i pritshëm për një udhëheqës që synon të rizgjidhet, me premtime për përmirësimin e jetesës dhe të ekonomisë dhe angazhimin për të hapur më shumë vende pune e për të ndërtuar shtëpi më të mira. Në fjalimin e tij të përvitshëm për gjendjen e vendit, i 14

Pantera e Zezë, një film me superheronj në Afrikë
  • 2018-02-26

Pantera e Zezë, një film me superheronj në Afrikë

Filmi me superheronj Black Panther, Pantera e zezë e regjisorit Ryan Coogler, bazuar në librin me ilustrime Marvel, ka ne qendër mbretin e një vendi të përparuar teknologjikisht në Afrikë. Aftësitë e tij të mahnitshme në luftë përforcohen edhe më shumë nga fuqitë e tij prej superher

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama