Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
SHBA, irlandezët pa dokumenta të Bostonit
  • 2018-02-25

SHBA, irlandezët pa dokumenta të Bostonit

Megjithëse numri i deportimeve në total ishte ulur në vitin 2017, numri u rrit për shumicën e vendeve, përfshirë Irlandën. Numri total i deportimeve 34 është më i vogël se sa ai i vendeve të tjera, por paraqet një rritje prej 31 për qind nga viti 2016, mjaftueshëm për të shkaktua

Bukuria e Linjave, ekspozita me kryevepra fotografike
  • 2018-02-12

Bukuria e Linjave, ekspozita me kryevepra fotografike

#td_uid_2_5a81766d6b193 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/1-11-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_2_5a817

Shqipëria, eksportuesi më i madh i të miturve azilkërkues nga Europa
  • 2018-02-12

Shqipëria, eksportuesi më i madh i të miturve azilkërkues nga Europa

Mijëra të mitur shqiptarë të moshave 7-17 vjeç kanë ndërmarrë udhëtime të rrezikshme si azilkërkues të pashoqëruar në Europë-një fenomen që nxitet nga papunësia kronike, mungesa e perspektivës dhe humbja e shpresës për një të ardhme më të mirë mes familjeve shqiptare. Përg

Paratë e pista në Londër, politikanë e figura publike të përfshirë?
  • 2018-02-11

Paratë e pista në Londër, politikanë e figura publike të përfshirë?

Politikanë dhe figura publike të dyshuara për blerjen e pasurive me para korrupsioni do të detyrohen të shpjegojnë se si i kanë vënë këto pasuri, përndryshe ajo do tu konfiskohet, sipas një ligji të ri që hyri në fuqi në Britani këtë muaj. Ligji për pasuritë e pajustifikuara ësh

Vodhën 530 mln $ përmes internetit, 36 të arrestuar në SHBA, mes tyre 2 kosovarë
  • 2018-02-08

Vodhën 530 mln $ përmes internetit, 36 të arrestuar në SHBA, mes tyre 2 kosovarë

Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se ka ngritur akuza kundër 36 personave, në mesin e tyre dy shqiptarë nga Kosova, të përfshirë në një skemë të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje identiteti që ka shkaktuar më shumë se 530 milionë dollarë humbje për konsumatorët, bizneset

Lojërat Olimpike vënë në qendër të vëmendjes Phenianin
  • 2018-02-06

Lojërat Olimpike vënë në qendër të vëmendjes Phenianin

Pjesëmarrja e Koresë së Veriut në Olimpiket Dimërore në Piongçang të cilat fillojnë këtë javë, ka sjellë një pauzë të përkohëshme të provave bërthamore dhe me raketa. Për vendin mikpritës, Korenë e Jugut, këto zhvillime justifikojnë mbështetjen e saj për zgjidhje paqësore

Fillojnë hetimet ndaj firmës OSIS për kontratën e Rapiscanit në Shqipëri
  • 2018-02-03

Fillojnë hetimet ndaj firmës OSIS për kontratën e Rapiscanit në Shqipëri

Kompania amerikane OSIS, njoftoi të enjten se Komisioni i Shkëmbit të Aksioneve në Bursë (SEC) ka filluar hetimet ndaj saj lidhur me dyshimet për shkelje të ligjit që i ndalon ushtrimin e praktikave të biznesit duke korruptuar zyrtarë të huaj. Kompania po ashtu bëri të ditur se Departam

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama