Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Trump autorizon publikimin e një raporti të klasifikuar
  • 2018-02-02

Trump autorizon publikimin e një raporti të klasifikuar

Presidenti Donald Trump ka autorizuar publikimin e një raporti të klasifikuar, ku pretendohet se zyrtarët e lartë të zbatimit të ligjit janë treguar të njëanshëm ndaj presidentit. Media amerikane tha se ka gjasa që raporti të publikohet i plotë dhe pa redaktime. Si Byroja Federale e Het

SHBA, përplaset treni me ligjvënës republikanë, një i vdekur
  • 2018-01-31

SHBA, përplaset treni me ligjvënës republikanë, një i vdekur

#td_uid_1_5a722ff79048e .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/180131125638-07-gop-train-crash-0131-exlarge-169-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

No Pic available
  • 2018-01-31

Trump: Do të mbajmë hapur Guantanamon

Një urdhër i ri ekzekutiv, i shpallur nga Presidenti Trump gjatë fjalimit të tij për gjendjen e vendit, anulon një urdhër të vitit 2009 në të cilin presidenti Barack Obama premtoi të mbyllte objektin e paraburgimit në ishullin Guantanamo në Kubë. Shtëpia e Bardhë e bëri njoftimin pa

Trump: Pas sulmeve në Afganistan, jo dialog me talebanët
  • 2018-01-30

Trump: Pas sulmeve në Afganistan, jo dialog me talebanët

Presidenti Donald Trump ka dënuar valën e sulmeve vdekjeprurëse në Afganistan gjatë javës së kaluar, duke thënë se Uashingtoni nuk do që të negociojë me Talebanët, që po vrasin shumë gra dhe fëmijë të pafajshëm. Komentet e tij vijnë ndërsa një raport i ri tregon se intensifikim

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje, Trump: Pres me kënaqësi të hetohem
  • 2018-01-25

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje, Trump: Pres me kënaqësi të hetohem

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën në mbrëmje se “pret me kënaqësi” të intervistohet në kuadër të hetimeve lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane dhe lidhur me mundësinë që ai të ketë penguar drejtësinë për shkak të shkarkimit të drejtorit të FBI-

No Pic available
  • 2018-01-25

Emigranti shqiptar në SHBA rrezikon deportimin, kisha e merr në mbrojtje

Një familje shqiptare që ka imigruar në Shtetet e Bashkuara para 17 vjetësh, po përballet me agjencinë amerikane të imigracionit e cila ka urdhëruar që Ded Rranxburgaj të deportohet në Shqipëri pasi ka shkelur ligjet. Por kisha Central United Methodist në qytetin e Detroitit i ka dalë

Donald Lu: Boll fajësuat SHBA dhe BE, futjuni punës për reformën në drejtësi
  • 2018-01-23

Donald Lu: Boll fajësuat SHBA dhe BE, futjuni punës për reformën në drejtësi

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj Ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për këto akuza, ambasadori Donald Lu përmes një deklarate thekson se politikanët shqipta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama