Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Tregu i ushqimeve organike për fëmijët
  • 2018-01-22

Tregu i ushqimeve organike për fëmijët

Sipas studimeve më të fundit, industria amerikane e ushqimeve për fëmijë vlerësohet të ketë siguruar 53 miliardë dollarë në vitin 2015. Ky treg pritet të arrijë në 75 miliardë dollarë në vit deri në vitin 2050. Por ushqimi për fëmijë nuk ka ndryshuar shumë në dekadat e fundit,

No Pic available
  • 2018-01-21

Shqipëria po zbrazet nga një valë e re dhe e heshtur emigrimi

Në Tiranë, sapo është kryer një vëzhgim mbi emigrimin e ri të shqiptarëve. Sipas këtij vëzhgimi, që publikohet të hënën në kryeqytet, ritmi i largimit të shqiptarëve nga vendi po rritet përsëri deri në nivelet rekord të vitit 2015. E veçanta në këtë valë të re emigrimi ës

No Pic available
  • 2018-01-15

31 të vdekur në dy sulme vetëvrasëse në Bagdat (Video)

Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në Sheshin Tairan të kryeqytetit irakian, në një zonë të ngarkuar tregtare ku mblidhen edhe shumë njerëz që kërkojnë punë ditore. Askush nuk ka marrë përgjegjësin

TURQIA DHE SFIDAT E ERDOGANIT ME PERËNDIMIN
  • 2018-01-06

TURQIA DHE SFIDAT E ERDOGANIT ME PERËNDIMIN

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është një ndër dy zyrtarët e lartë turq që kanë bërë ose po bëjnë vizita në vendet e Bashkimit Europian dhe që analistët thonë se janë një ofensivë diplomatike për rivendosjen e marrëdhënieve me bllokun prej 28-anëtarësh. BE-ja është par

Fantazia dhe realiteti: A ekziston butoni bërthamor?
  • 2018-01-05

Fantazia dhe realiteti: A ekziston butoni bërthamor?

Duke iu përgjigjur kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Presidenti i SHBA, Donald Trump shkruante të martën mbrëma në Twitter se butoni i tij bërthamor është më i madh dhe më i fuqishëm sesa i Kimit. Në realitet, nuk ekziston ndonjë buton bërthamor. Secili vend me armë bërthamor

FANTAZIA DHE REALITETI, A EKZISTON BUTONI BËRTHAMOR?
  • 2018-01-04

FANTAZIA DHE REALITETI, A EKZISTON BUTONI BËRTHAMOR?

Duke iu përgjigjur kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Presidenti i SHBA, Donald Trump shkruante të martën mbrëma në Twitter se butoni i tij bërthamor është “më i madh” dhe “më i fuqishëm” sesa i Kimit. Në realitet, nuk ekziston ndonjë buton bërthamor. Sec

KUSH I SHKAKTOI PROTESTAT NË IRAN?
  • 2018-01-03

KUSH I SHKAKTOI PROTESTAT NË IRAN?

Udhëheqësit e Iranit duket se kanë mendime të ndryshme rreth arsyeve të protestave antiqeveritare që kanë përfshirë vendin, rreth asaj se çfarë përfaqësojnë demonstruesit dhe se ç’duhet bërë për të frenuar trazirat – sfida më e rëndë për udhëheqjen fetare të Iran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama