Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
No Pic available
  • 2014-10-16

Cilësitë e kandidatëve që duhet të përfitojnë nga e drejta e studimit në Shtetet e Bashkuara?

Mbi 800 mijë shtetas të huaj ishin të regjistruar vjet në programe universitare dhe pasuniversitare në Shtetet e Bashkuara. Kjo shifër përfaqëson një rritje të vazhdueshme që nga vitet 1980 të numrit të aplikantëve që pranohen në universitetet amerikane. Konkurrenca është shumë e

No Pic available
  • 2014-10-12

Ahmetaj: Paketa fiskale synon balancimin e taksave

Ministri i Ekonomisë i Shqipërisë, Arben Ahmetaj tha të dielën se qëndrimi i qeverisë shqiptare në bisedimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar, është i vendosur për të vazhduar konsolidimin fiskal. Ministri Ahmetaj, që ndodhet n

Vaksinë për Ebolën
  • 2014-10-12

Vaksinë për Ebolën

Faza e parë e një prove knilike për një vaksinë premtuese për ebolën po kryet në Mali, që është në kufi me Guinenë, epiqendra e epidemisë së virusit vdekjeprurës. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Jessica Berman bisedoi me një studiues amerikan në Mali që po ndihmon në krye

Tumori ne zorren e trashe analiza e re qe eshte 92 per qind e sakte
  • 2014-10-10

Tumori ne zorren e trashe analiza e re qe eshte 92 per qind e sakte

Transmetuar me 09102014 - 2248 PUBLICITET Fondi Boteror i Kerkimeve per Kancerin dhe Instituti Amerikan per Studimin e Kancerit pohojne se kanceri i zorres se trashe eshte kanceri i trete me i perhapur ne bote dhe shkaku i katert

No Pic available
  • 2014-10-10

Kanceri i mushkërive

Hulumtuesit mjekësorë kanë zbuluar se kanceri i mushkërive mund të mbetet i fjetur për më shumë se 20 vjet para se papritmas të kthehet në vdekjeprurës. Ekspertët që kanë shkruar në revistën 'Science' thonë se kjo n

No Pic available
  • 2014-10-09

Twitter padit FBI dhe Departamentin Amerikan të Drejtësisë

SHBA - Platforma ndërkombëtare e mikroblogut, Twitter ngriti padi kundër Departamentit amerikan të Drejtësisë dhe FBI-së lidhur me të drejtën për të dhënë më shumë informacione rreth mbikëqyrjes nga qeveria të disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama