Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.233Z

Dorëhiqet Prokurori Hajdari, VOA jehonë akuzave të tij ndaj Llallës

Prokurori i Prokurorisë së Shkodrës, Shkëlqim Hajdari, njëkohësisht Kryetar i Shoqatës së Prokurorëve, i ka paraqitur dorëheqjen presidentit të Republikës Bujar Nishani, pesë ditë më parë për shkak të pengesave në ushtrimin e detyrës, siç shprehet ai. Zoti Hajdari pohoi se pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.547Z

Mediat kazan, Majko deliron për VOA: Edi Rama penë e gazetarisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama e nisi muajin shkurt duke hyrë në një Luftë të Ftohtë me Zërin e Amerikës, televizionin që zbuloi skandalin e qeverisë me emërimin e militantëve në burgje dhe blerjen e votave në disa qarqe, ku kryesori ishte Durrësi me raportin e fortë miqësor të Vangjush Dak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.535Z

Pandemia është shoqëruar me censurë të fortë informacioni- Presidenti Meta pas shkrimit në VOA: Kërkohet urgjentisht reflektim serioz

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një postim në facebook ka reaguar pas raportit të DASH dhe pohimit të ekspertëve të VOA-s, të fundit këta që thonë se periudha e pandemisë në Shqipëri është shoqëruar me censurë të fortë informacioni. Kreu i Shtetit thotë se ky konkluzion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.964Z

VOA: Byroja do jetë në varësi të Prokurorisë speciale

Sipas burimeve të Zërit të Amerikës, struktura e re e hetimit pritet të jetë në varësi të Prokurorisë speciale antikorrupsion. Në Shqipëri, burime të parlamentit i thanë Zërit të Amerikës së Byroja Kombëtare e Hetimit do të shqyrtohet nga Komisioni i Reformës në Drejtësi së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.337Z

Sulmi ndaj VOA-s nga Rama, Basha: Akti i turpshëm nga një i degraduar

Pas reagimit të ashpër që kryeministri Edi Rama bëri kundër Zërit të Amerikës në lidhje me publikimin e përgjimeve të ish-drejtorit të përgjithshëm të burgjeve, Arben Çuko, kreu i opozitës shprehet se ky është një akti i turpshëm. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha thot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.223Z

Dervishi, për VOA: Kontrabanda tregon se institucionet nuk veprojnë

Organizata Transparency International vlerësoi arrestimet e tregtarëve të naftës si përpjekje për të goditur trafiqet dhe për të vendosur rregull në biznesin e hidrokarbureve, ku çmimet kanë dalë jashtë çdo kontrolli dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.504Z

VOA: PD refuzoi planin e SHBA, qeveria e pranoi 100%

Reforma në Drejtësi, burime ndërkombëtare i thanë Zërit të Amerikës se para takimit Rama-Basha, palëve iu paraqit një variant i ri ku kërkohej që secili të përshtaste pozicionet: "Qeveria e pranoi 100 për qind. Opozita këmbënguli te vendet e rezervuara" Zëri i Am

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama