Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.954Z

Duma ruse urdhëron hetime ndaj REL, VOA dhe CNN

Dhoma e ulët e Parlamentit të Rusisë ka urdhëruar fillimin e hetimeve nëse puna e Radios Evropa e Lirë, Shërbimit rus, Zërit të Amerikës dhe CNN-it është në përputhje me ligjet e Rusisë. Hapi i Dumës shtetërore erdhi disa ditë pasi një senatore e SHBA-së Jeanne Shaheen demokrate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.634Z

Letër VOA për gënjeshtrat e Erion Velisë

>To:    Voice of America          VOA Albanian,           330 Independence Avenue SW          Room #3720, Washington, DC 20237, USANga Kastriot FRASHËRIInstituti i Çështjeve Kombëtare (Albanian Institute of National Affairs) shpreh keqardhjen e tij mbi mënyrën se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.750Z

Inaugurimi i Trump, Basha për VOA: Jam ftuar nga republikanët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili ndodhet në SHBA ku do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri, Donald Trump tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se pjesëmarrja e tij në këtë moment të rëndësishëm bëhet me ftesë nga republikanët, duke hedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.418Z

Irani ndërhyn në valët e BBC, DW dhe VOA

Gjigantët medialë BBC, Deutsche Welle dhe Zëri i Amerikës njoftojnë se autoritetet iraniane kanë ndërhyrë në valët e emisioneve të tyre. Përmes një komunikate të përbashkët të publikuar të premten, BBC, DW dhe VOA e dënuan aktin e qeverisë iraniane. Grupacionet mediale britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.348Z

VOA habitet me Nishanin, Kerry vlerëson leadershipin e Ramës

Edhe pse në axhendën e takimeve zyrtare të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së sotme në Tiranë, ishin fiksuar vetëm takimet me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e opozitës Lulzim Basha, presidenti i Republikës Bujar Nishani, i surprizoi të gjithë kur doli për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.317Z

VOA: Berisha ia dha koncesionin Mulletit në ditët e fundit

Edhe në Shqipëri autoritetet janë vënë në lëvizje për të shqyrtuar rastet e mundshme të kompanive që veprojnë në territorin e saj të cilat mund të rezultojnë të përfshira në çështjen "Dokumentat e Panamasë". Burime zyrtare thanë se Prokuroria e përgjithshme po bashkëpunon m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.354Z

VOA habitet me Bujar Nishanin: Gjesti i tij, i pazakontë në historinë botërore

Takimi i kësaj të diele i presidentit të Shqipërisë te shkallët e avionit, mund të jetë më i çuditshmi që ndonjë kryetar shteti i ka lejuar vetes. Edhe për zyrtarët amerikanë të trajtojnë një president me vetëm pesë minuta takim në pistën e aeroportit duhet të jetë e rrall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama