Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.634Z

Letër VOA për gënjeshtrat e Erion Velisë

>To:    Voice of America          VOA Albanian,           330 Independence Avenue SW          Room #3720, Washington, DC 20237, USANga Kastriot FRASHËRIInstituti i Çështjeve Kombëtare (Albanian Institute of National Affairs) shpreh keqardhjen e tij mbi mënyrën se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.750Z

Inaugurimi i Trump, Basha për VOA: Jam ftuar nga republikanët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili ndodhet në SHBA ku do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri, Donald Trump tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se pjesëmarrja e tij në këtë moment të rëndësishëm bëhet me ftesë nga republikanët, duke hedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.418Z

Irani ndërhyn në valët e BBC, DW dhe VOA

Gjigantët medialë BBC, Deutsche Welle dhe Zëri i Amerikës njoftojnë se autoritetet iraniane kanë ndërhyrë në valët e emisioneve të tyre. Përmes një komunikate të përbashkët të publikuar të premten, BBC, DW dhe VOA e dënuan aktin e qeverisë iraniane. Grupacionet mediale britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.348Z

VOA habitet me Nishanin, Kerry vlerëson leadershipin e Ramës

Edhe pse në axhendën e takimeve zyrtare të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së sotme në Tiranë, ishin fiksuar vetëm takimet me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e opozitës Lulzim Basha, presidenti i Republikës Bujar Nishani, i surprizoi të gjithë kur doli për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.317Z

VOA: Berisha ia dha koncesionin Mulletit në ditët e fundit

Edhe në Shqipëri autoritetet janë vënë në lëvizje për të shqyrtuar rastet e mundshme të kompanive që veprojnë në territorin e saj të cilat mund të rezultojnë të përfshira në çështjen "Dokumentat e Panamasë". Burime zyrtare thanë se Prokuroria e përgjithshme po bashkëpunon m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.354Z

VOA habitet me Bujar Nishanin: Gjesti i tij, i pazakontë në historinë botërore

Takimi i kësaj të diele i presidentit të Shqipërisë te shkallët e avionit, mund të jetë më i çuditshmi që ndonjë kryetar shteti i ka lejuar vetes. Edhe për zyrtarët amerikanë të trajtojnë një president me vetëm pesë minuta takim në pistën e aeroportit duhet të jetë e rrall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.341Z

Punësim i militantëve të PS në burgje, Gjonaj dhëmbë për dhëmbë me VOA-n

Pak ditë më parë Zëri i Amerikës publikoi përgjime të ish-drejtorit të arrestuar të Burgjeve, Arben Çuko, ku nga biseda mësohej se punësimet në burgje nuk bëheshin me konkursin publik të Ministrisë së Drejtësisë, por nëpërmjet miqësive dhe lidhjeve me Partinë Socialiste. Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama