Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec
  • 2019-01-04

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec

Sipas ndihmësve në Komisionin e Senatit amerikan për Çështjet e Jashtme, kandidatura e Kathleen Ann Kavalec, e emëruar si ambasadore e SHBA në Tiranë, i është kthyer të enjten Presidentit Donald Trump. Kavalec u emërua nga Presidenti Trump në korrik 2018 dhe qysh nga ajo kohë, kandida

No Pic available
  • 2019-01-04

SHBA, anëtarja myslimane e Kongresit e mbuluar me shami

Ilhan Omar po ia ndryshon pamjen Kapitolit. Një nga dy gratë myslimane, të parat që shërbejnë në Kongresin amerikan, e mbulon kokën me shami. Por teknikisht kjo është e ndaluar sipas rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve. Kongresi i 116-ë do të jetë ndër më të larmishimit. Tani

No Pic available
  • 2019-01-03

SHBA, Kongresi i ri bën betimin, Pelosi merr drejtimin e Dhomës

Në SHBA, Kongresi i ri bëri betimin. Pas dy vjetësh gjatë të cilëve republikanët kontrollonin Shtëpinë e Bardhë, Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve, demokratët tani kanë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Ky është rezultat i zgjedhjeve të nëntorit ku demokratët siguruan fi

No Pic available
  • 2019-01-01

Tre të plagosur nga një sulm me thikë në Mançester, policia: Akt terrorist!

Policia britanike thotë se sulmi që la të plagosur tre persona natën e Vitit të Ri në Mançester, mund të ketë qenë akt terrorist. Po e trajtojmë si akt terrorist, tha Shefi i Policisë Ian Hopkins për gazetarët. Një person i dyshuar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur,

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

No Pic available
  • 2018-12-25

Vijon bllokimi politik në SHBA, bie edhe bursa

Tregjet e aksioneve në SHBA ranë përsëri ndjeshëm të hënën. Treguesi S&P 500 ra më tepër se dy për qind ndërsa DowJones rreth tre për qind. Presidenti Donald Trump ia ka hedhur fajin Rezervës Federale (banka qendrore) për rënien e bursës dhe për probleme të tjera ekonomike. A

No Pic available
  • 2018-12-19

KiE: Rreziku nga pastrimi i parave mbetet i lartë në Shqipëri

Rreziku nga pastrimi i parave dhe financimi i aktiviteteve terroriste mbetet i lartë në Shqipëri. Në këtë përfundim arrin Këshilli i Evropës në raportin e tij të fundit mbi masat që ka marrë vendi për të luftuar pastrimin e parave dhe financimin e aktiviteteve terroriste. Raporti poh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama