Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.426Z

Dyfishohen ritmet e rritjes ekonomike amerikane

Banka Qendrore amerikane thotë se rritja ekonomike në Shtetet e Bashkuara është dyfishuar pas ngadalësimit të muajve të parë të vitit. Por zyrtarë të lartë të Rezervës Federale e ulën në 2% parashikimin për rritjen e përgjithshme këtë vit. Banka Qendrore tha se tregu i punës vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.691Z

Studim i ri për origjinën e SIDA-s

SHBA - Një studim i ri ka arritur në përfundimin se Sida e ka origjinën në vitet 1920 në qytetin Kinshasa, të Afrikës Qendrore, aty ku sot shtrihet Republika Demokratike e Kongos. Studiuesit thonë se një sërë faktorësh “përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.838Z

Selami: Shqiperia do ta kaloje proven

Kryetari i pare i Partise Demokratike, Eduart Selami shpreh nga Shtetet e Bashkuara bindjen e tij se zgjedhjet e 28 qershorit ne Shqiperi do te jene te lira dhe te ndershme. Duke folur ne nje interviste per VOA, Selami ka theksuar se Shqiperia i ka kaluar problemet qe ka pasur me pare ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.795Z

Jahjaga Dialogu zgjidhje evropiane

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka deklaruar në një intervistë për VOA se, marrëveshja politike me të cilën u bë edhe zgjedhja e saj në këtë post, ka krijuar qëndrueshmëri politike në vend. Në k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.699Z

Përurohet përmendorja e Martin Luther King

Presidenti amerikan Barack Obama nderoi sot ikonën e të drejtave civile, Martin Luther King duke deklaruar se Amerika duhet të ndjekë shembullin e tij dhe duke vazhduar përpjekjet për një vend më të mirë.Në fjalimin e tij presidenti Obama, presidenti i parë afrikano-amerikan, tha se zoti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.807Z

Greqia finalizon shkurtimin e buxhetit

Udhëheqësit e koalicionit në pushtet në Greqi duhet t’i japin marrëveshjes miratimin përfundimtar, raporton “Voa”. Marrëveshja e sotme vjen ndërsa ministri grek i Financave Yannis Stournaras takohet me ekipin e auditorëve nga Bashkimi Evropian, Fondi Monetar dhe Banka Qendrore Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.729Z

Assad: Ushtria, e angazhuar për fatin e vendit

Presidenti sirian Bashar al-Assad thotë se ushtria e tij është e angazhuar në një betejë kundër rebelëve që do të përcaktojë fatin e vendit. Assad lavdëroi forcat qeveritare përmes një deklarate sot, ndërsa dhuna vazhdon në mbarë Sirinë. Grupi Vëzhgues Sirian për të Drejtat e N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama