Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
Situata politike, Berisha: Rama nuk bashkëpunon me opozitën
  • 2018-12-02

Situata politike, Berisha: Rama nuk bashkëpunon me opozitën

Në një intervistë të gjatë ku ka kujtuar momentet politike gjatë takimit me ish-presidentin e ndjerë amerikan Xhorxh Bush, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe përsituatën në vend, si dhe marrëdhëniet e kushtëzuara të opozitës me mazhorancën. Berisaha e krahason qeverisjen e s

Gati ngritja e SPAK-ut dhe zgjedhja e kryeprokurorit të ri
  • 2018-11-28

Gati ngritja e SPAK-ut dhe zgjedhja e kryeprokurorit të ri

Në Shqipëri shumë shpejt pritet të nisin procedurat për ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) pasi procesi i rivlerësimit të kandidatëve për anëtarë në këto dy institucione është përmbyllur. Sot Komisioni i Pavarur i Kualif

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA, kandidatet myslimane në zgjedhje

Duke përballuar erën dhe shiun dhe duke pritur në radhën e gjatë më shumë se zakonisht, votuesi nga Detroiti David White, doli për ta hedhur votën për kandidaten Rashida Tlaib, jo thjesht se ajo po bënte histori por sepse ai donte një ndryshim. “Rashida Tlaib përfaqëson gjithçk

No Pic available
  • 2018-11-06

SHBA, një refugjate somaleze drejt fitores në zgjedhje

Përfaqësuesja e Minesotës, Ilhan Omar pritet të bëjë histori në politikën amerikane si favorite për të fituar një vend në Kongresin amerikan, duke u bërë ish-refugjatja e parë dhe gruaja e parë nga Afrika që i bashkohet Dhomës së Përfaqësuesve. Omar thotë se përdorimi i polit

BRITANIA, RUSIA DHE ÇËSHTJA SKRIPAL
  • 2018-10-10

BRITANIA, RUSIA DHE ÇËSHTJA SKRIPAL

Dy agjentët e dyshuar rus, të filmuar nga kamerat e sigurisë në Sallisbury Identifikimi e një oficeri të dytë të shërbimit sekret rus, i dyshuar për kryerjen e një sulmi nervor në Angli në fillim të këtij viti, po nxit zemërimin në prapaskenë në Kremlin, i cili ka gjasa të reagoj

Pakti për detin, Meta: Me Greqinë ska marrëveshje pa Kushtetuesen
  • 2018-10-04

Pakti për detin, Meta: Me Greqinë ska marrëveshje pa Kushtetuesen

Në intervistën e dhënë për VOA, Presidenti Ilir Meta u pyet edhe për ecurinë e negociatave me Greqinë për një marrëveshje të re për kufirin detar. Kreu i Shtetit vlerësoi me notë pozitive diskutimet në nivel negociatorësh me fqinjin tonë jugor, por sqaroi se kryeministri Edi Rama i

No Pic available
  • 2018-10-04

Një person i armatosur futet në kompleksin e Gylen në SHBA

Në kompleksin e Fethullah Gylen, klerikut mysliman që jeton në Pensilvani u thirr policia, pasi rojet diktuan një person të armatosur të hynte në kompleks. Rojet gjuajtën në shenjë paralajmërimi dhe personi i dyshuar u largua, tha një zëdhënës. Nuk ka njoftime për të dëmtuar ose t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama