Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
No Pic available
  • 2018-10-03

Pentagon, dyshime për dy letra me helm vdekjeprurës

Pentagoni njoftoi dje se kishte marrë letra që dyshohet se përmbanin helmin vdekjeprurës ricinë, duke përfshirë një zarf që një zyrtar tha se i drejtohej Sekretarit të Mbrojtjes Jim Mattis. Pentagoni tha në një deklaratë se e kishte vënë në karantinë objektin e shpërndarjes së p

Pakti për detin, Meta: Ia sqarova Ramës, me Greqinë nuk ka marrëveshje pa
  • 2018-10-03

Pakti për detin, Meta: Ia sqarova Ramës, me Greqinë nuk ka marrëveshje pa

Në intervistën e dhënë për VOA, Presidenti Ilir Meta u pyet edhe për ecurinë e negociatave me Greqinë për një marrëveshje të re për kufirin detar. Kreu i Shtetit vlerësoi me notë pozitive diskutimet në nivel negociatorësh me fqinjin tonë jugor, por sqaroi se kryeministri Edi Rama i

No Pic available
  • 2018-09-25

Trump në OKB: Të bashkëpunojmë për të izoluar Iranin dhe regjimin e tij

Presidenti amerikan Donald Trump kritikoi ashpër Iranin në fjalimin e tij në Kombet e Bashkuara, duke ripërsëritur se vendimi i tij për tu tërhequr nga marrëveshja ndërkombëtare për Iranin, ishte i drejtë. Trump, rikonfirmoi gjithashtu me forcë qëndrimin e tij në favor të sovranitet

E veja e ish-spiunit të vrarë rus: Ja metodat e helmimit të Kremlinit!
  • 2018-09-21

E veja e ish-spiunit të vrarë rus: Ja metodat e helmimit të Kremlinit!

Marina Litvinenko, e veja e ish-spiunit rus të helmuar në Londër, Aleksandër Litvinenko E veja e një ish agjenti të KGB-së, që u helmua me lëndë radioaktive në vitin 2006, thotë se përgjigja e menjëhershme mjekësore dhe diplomatike e Britanisë ndaj sulmit me agjent nervor ndaj ish sp

Afro 45 gazetarë të kërcënuar po përgatiten të lënë Shqipërinë
  • 2018-09-04

Afro 45 gazetarë të kërcënuar po përgatiten të lënë Shqipërinë

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë bëri sot të ditur se mbi 45 gazetarë nga media të ndryshme kanë kërkuar azil ose nënshtetësi të shteteve të tjera në përpjekje për tu larguar nga vendi prej kërcënimeve që marrin gjatë ushtrimit të detyrës. Drejtuesi i Unioni të Gazetarëve S

Shqiptaro-amerikanët letër Trump, shqetësim për marrëdhëniet e SHBA me aleatët
  • 2018-07-26

Shqiptaro-amerikanët letër Trump, shqetësim për marrëdhëniet e SHBA me aleatët

Disa përfaqësues të shqiptarëve të Amerikës i shprehën Presidentit Donald Trump shqetësimin e thellë rreth një keqësimi të mundshëm të marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve evropianë. Letra, e nënshkruar nga anëtari i Këshillit të Qytetit të Nju Jorkut, Mark G

Trump: Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhjet e ardhshme
  • 2018-07-25

Trump: Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhjet e ardhshme

Presidenti i SHBA, Donald Trump se Rusia do të përpiqet shumë për të ndihmuar demokratët në zgjedhjet e nëntorit për Kongresin, kundër kandidatëve republikanë të favorizuar prej tij. Trump shkroi në Twitter se ai është shumë i shqetësuar se Rusia do të luftojë fort për të ndik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama