Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.348Z

VOA habitet me Nishanin, Kerry vlerëson leadershipin e Ramës

Edhe pse në axhendën e takimeve zyrtare të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së sotme në Tiranë, ishin fiksuar vetëm takimet me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e opozitës Lulzim Basha, presidenti i Republikës Bujar Nishani, i surprizoi të gjithë kur doli për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.317Z

VOA: Berisha ia dha koncesionin Mulletit në ditët e fundit

Edhe në Shqipëri autoritetet janë vënë në lëvizje për të shqyrtuar rastet e mundshme të kompanive që veprojnë në territorin e saj të cilat mund të rezultojnë të përfshira në çështjen "Dokumentat e Panamasë". Burime zyrtare thanë se Prokuroria e përgjithshme po bashkëpunon m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.354Z

VOA habitet me Bujar Nishanin: Gjesti i tij, i pazakontë në historinë botërore

Takimi i kësaj të diele i presidentit të Shqipërisë te shkallët e avionit, mund të jetë më i çuditshmi që ndonjë kryetar shteti i ka lejuar vetes. Edhe për zyrtarët amerikanë të trajtojnë një president me vetëm pesë minuta takim në pistën e aeroportit duhet të jetë e rrall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.341Z

Punësim i militantëve të PS në burgje, Gjonaj dhëmbë për dhëmbë me VOA-n

Pak ditë më parë Zëri i Amerikës publikoi përgjime të ish-drejtorit të arrestuar të Burgjeve, Arben Çuko, ku nga biseda mësohej se punësimet në burgje nuk bëheshin me konkursin publik të Ministrisë së Drejtësisë, por nëpërmjet miqësive dhe lidhjeve me Partinë Socialiste. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.361Z

Vizita e Kerryt, VOA: I vuri në një plan politikanët me shoqërinë civile

Sekretari i shtetit Xhon Kerry e mbylli vizitën e tij disa-orëshe në Shqipërië me një takim të veçantë me përfaqësues të shoqërisë civile. Pasi takoi qeveritarë dhe politikanë, sekretari Kerry kërkoi të dëgjonte komente mbi jetën shqiptare nga veprimtarë të grupeve të diskr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.296Z

Majko për VOA: Koalicioni PS-LSI, të bisedohet pa ngjala

Deputeti i Partisë Socialiste Pandeli Majko në një intervistë për "Zërin e Amerikës" nga Filadelfia, ka folur për qëndrimin e LSI gjatë javëve të fundit për reformën në drejtësi dhe funksionimin e koalicionit qeverisës. Sipas Majkos, marrëdhënia PS-LSI nuk po funksionin siç duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.239Z

VOA: KE rikonfirmon, Shqipërisë t’i jepet statusi

TIRANE - “Bazuar në gjetjet e raportit, Komisioni konfirmon rekomandimin e tij se Këshilli duhet t’i japë Shqipërisë statusin kandidat”: ky është përfundimi i raportit të ri që Komisioni europian ka hartuar pas kërkesës së dhjetorit të shkuar nga ana e vendeve anëtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama