Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] voa / docs[0] 3492 / hits[0] 3788 /
DASH: Shqipëria spërmbush standardet për eliminimin e trafikut të njerëzve
  • 2018-06-28

DASH: Shqipëria spërmbush standardet për eliminimin e trafikut të njerëzve

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i përvitshëm, këtë herë fokusohet tek mënyrat e efektshme me të cilat komunitetet lokale mund të luftojnë trafikimin e qenieve njerëzore në mënyrë parandaluese, si d

No Pic available
  • 2018-06-28

Këshilltari amerikan Bolton në Moskë për takimin Trump-Putin

Zyrtarët e Kremlinit thonë se ekziston një marrëveshje që presidenti rus Vladimir Putin dhe president Donald Trump të takohen në një vend të tretë. Njoftimi u bë të mërkurën, ndërkohë që këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, ndodhet në Moskë për bisedime me

Mediat e huaja: Përgatitje për takimin Trump-Putin
  • 2018-06-21

Mediat e huaja: Përgatitje për takimin Trump-Putin

Njoftohet se po zhvillohen përgatitje për një takim mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe Presidentit rus Vladimir Putin. Mediat citojnë dy persona që kanë dijeni mbi çështjen, por që kanë kërkuar të mbeten anonimë. Takimi pritet të zhvillohet gjatë vizitës së

GJEOPOLITIKA DHE KAMPIONATI BOTËROR NË RUSI
  • 2018-06-18

GJEOPOLITIKA DHE KAMPIONATI BOTËROR NË RUSI

Fraza mos e përzieni politikën me sportin dëgjohet shpesh në rrugët e Moskës këto ditë. Por është e vështirë për ti shpëtuar rrethanave unike të Kampionatit Botëror të këtij viti. Ndërsa Botërori po zhvillohet në Rusi, vendi mbetet subjekt i një sërë sanksionesh ndërkombëta

No Pic available
  • 2018-05-30

Liria fetare, DASH: Tu kthehen pronat komuniteteve fetare

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore dhe dokumenton shkeljet e kryera nga qeveritë, grupet terroriste dhe individët. Në

No Pic available
  • 2018-05-09

Sekretari amerikan i Shtetit sërish vizitë në Korenë e Veriut

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo është nisur për në Korenë e Veriut, në prag të takimit të planifikuar mes Trump dhe udhëheqësit koreanoverior, Kim Jong Un. Ky është udhëtimi i dytë i Pompeo në Korenë e Veriut. Trump thotë se është rënë dakord për kohën dhe datën e takimit t

No Pic available
  • 2018-05-07

Bakteri rezistent ndaj antibiotikëve, fundi i mjekësisë moderne?

Shkencëtarët janë të tronditur nga shpejtësia me të cilën rezistenca ndaj antibiotikëve të fuqishëm është në gjendje të përhapet nga kafshët tek njerëzit. Një studim i ri tregon se si rezistenca anti-mikrobike ndaj një ilaçi kyç mund të përhapet nga një fermë derrash në Ki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama