Rezultate te kerkimit per termin: +Valbons

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] valbons / docs[0] 10 / hits[0] 15 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Nga Bjeshkët e Nemuna te mermerët e Akropolit

Nuk sht as udhtim eksplorues as turistik, por udhtim me poezin e Marash Mhillit n nj prmbledhje t re, “Fjala thrret fjaln”, dal n qarkullim ditt e fundit. E mora n dor me sigurin se n t do t gjeja poezi t arrir, t vrtet, ngase autori ka nj jet t pandar nga fjala artis

No Pic available
  • 2010-01-06

Berisha në Shkodër: Jemi në prag të katastrofës. Largoni gratë dhe fëmijët

Vijon t mbetet problematike situata n zonat e prmbytura n veri t vendit. Rifillimi i rreshjeve por edhe shkarkimi i prurjeve nga hidrocentralet ka rritur srish nivelin e ujit n kto zona. M shqetsuese situata sht n Qarkun e Shkodrs dhe m konkretisht n komunn Daj. 1290 hektar tok n kt komun vijojn t j

No Pic available
  • 2008-11-01

Energjia, do t vazhdoje ndrtimi me koncenson i HEC-eve

Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks edhe gjat ktij viti, do t vijoj dhnien me konension t ndrtimit t HEC-eve lokale n t gjith vendin, tha zvendsministri i saj, Eno Bozdo. Gjat muajit Shkurt do t zhvillohen garat konkurruese pr ndrtimin me konension t HEC-eve mbi lumin e Valbons n Dragobi t