Rezultate te kerkimit per termin: +Varfria

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] varfria / docs[0] 61 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2010-06-08

Ndoc Gjetja, poeti dha shpirt

Sot në mesditë arkëmorti me poetin Ndoc Gjetja do të vendoset për homazhe në Bashkinë e Lezhës, dhe në orën 15:00 kortezhi bën përcjelljen e fundit të poetit. Mes poetit e njeriut, rebelit dhe t dashuruarit, mistikes dhe ndrgjegjes, realitetit dhe jashtkohs, jets dhe

No Pic available
  • 2010-05-25

Vendlindjet ku duket se nuk ndodh asgjë

Ardhja e nobelistit turk në Tiranë ende nuk e ka shuar jehonën dhe as situatën elektrizuese, që për herë të parë ngjarjet letrare lanë në rend të dytë politikën, pasi në të njëjtën ditë, edhe shkrimtari Ismail Kadare reagon nga Parisi në një intervistë për mediat e huaja, një

No Pic available
  • 2010-05-19

Pazari i çadrave, zarfet venë e vinë

Pazari i adrave, aty ku zarfet ven e vin. Nj kamera tjetr, nj kronik e dyt pas asaj t “Fiqiri Xibrit” sjell pamjet e reja t transmetuara n disa televizione kombtare, ato t shprndarjes s shprblimeve n protestn e s premtes t opozits, pak metra larg adrave ku gjenden n grev urie deputet s

No Pic available
  • 2010-05-15

Militantë të PS-së, gurë kundër policisë

N protestn e radhs s opozits n sheshin para Kryeministris u shnua nj incident i dhunshm, kur disa militant hodhn gur e mjete t forta n drejtim t policve q qndronin kordon mes protestuesve dhe godins s qeveris. Nj grup militantsh, q duket se ishin nga Shkodra sipas prcaktimit q u

No Pic available
  • 2010-04-12

Qytetet e mbipopulluara, ndotja e lartë kërcënon njerëzit

Grimcat e respirueshme që shkaktohen nga pluhuri, prej vitesh rezultojnë në nivele të larta, ndërsa reduktimi i ndotjes mbetet në letër Trafiku dhe pluhuri i shkaktuar nga makinat vazhdojn t jen shkaqet kryesore t ndotjes s ajrit dhe pranis s gazrave kancerogjene n vendin

Gazetari më i ri në botë, 11-vjeçari interviston presidentin Obama
  • 2010-01-04

Gazetari më i ri në botë, 11-vjeçari interviston presidentin Obama

Nj gazetar i mir nuk sht e thn t ket thinja dhe ekperienc t gjat. Nganjher mjafton t ket thjesht fat e shkathtsi. T paktn kjo mund t thuhet pr Damon Weaver, 11-vjecarin q n rrethet gazetareske amerikane shumkush mund ta ket zili. Jo vetm q arriti t intervistoj presidentin amerikan Barak obama mbi re

AAK premton dit t mira pr Vushtrrin
  • 2009-12-05

AAK premton dit t mira pr Vushtrrin

Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs (AAK) n Vushtrri e hapi sot fushatn pr zgjedhjet lokale pr balotazh pr kryetar t ksaj komune. Duke folur para simpatizantve n Qendrn e Kulturs Hasan Prishtina, kandidati i AAK-s, Muharrem Shabani, tha se me qeverisjen e tij do t vijn dit m t mira pr komunn e Vushtrris.