Rezultate te kerkimit per termin: +Varfria

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] varfria / docs[0] 61 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Proverba e dits

Paraja s`mund ta blej lumturin, por as varfria nuk e bn dot kt!

No Pic available
  • 2008-11-01

Cha Gevarra dhe multipavarsia politike

Sentenca arkeologjike lidhet me ardhmrin e nj populli n mesin e popujve t humbur n rruzullin toksor. Risit , momentet dhe castet e deshifruan at prskaj cdo sinteze gjeo-politike n vend. Cdokush mundohet t marr rrolin e Toni Montanas , askush nuk hidhrohet me papunsin , papastrtin , histerin shpirtro

No Pic available
  • 2008-11-01

Valn e dhuns nuk e ndal as ligji

Ligji "Pr masat ndaj dhuns n marrdhniet familjare" q sht miratuar nga parlamenti shqiptar n mesin e muajit dhjetor t vitit t kaluar dhe ka hyr n fuqi n qershor t ktij viti, megjithse u prezantua si nj mundsi q do t organizonte punn e strukturave shtetrore pr t frenuar dhunn dhe krimin n familje nuk

No Pic available
  • 2008-11-01

Nevoja e dialogut dhe tolerancs n globalizm

Nevoja pr dialog midis popujve dhe besimeve, shtm e theksuar prej ngjarjeve q kan ndodhur n vitet e fundit. Dialogu ndrfetar sht par si nj prej alternativave pr t shumprfolurn prplasja e civilizimeve. Ata q nuk pajtohen me teorin q prplasja e civilizimeve sht e pashmangshme, kmbngulin n dialogun e c

No Pic available
  • 2008-11-01

Mplakja e Europs dhe Demokracia

T jesh pak i zhvilluar, nuk do t thot se je vetm me pak para, por kuptohet se je i till edhe n fushn e arsimimit,t njohurive dhe t zgjuarsis. Por ,personi, qoft pak ose shum i zhvilluar, n sistemet demokratike ka t drejten e prdorimit t vots vetm nj her. Por, vendet q jan t zhvilluar pak nga parat

No Pic available
  • 2008-11-01

Politikat fiskale kundr varfris

Zhvillimet e vrullshme teknologjike, zhvillimi intensiv i ekonomis s dijes, zgjerimi global i politikave tregtare q gjithnj e m shum reduktojn kufijt nacional, barrierat tregtare dhe jo tregtare, kan rritur ndjeshm mundsin pr pasurim t shpejt. Njkohsisht po ndodh edhe prqendrimi i lart i pasuris d

No Pic available
  • 2008-11-01

N prag t vetvrasjest shoqris!

Pak jav m par nj e prditshme e Tirans, botoi nj shkrim t Sekretarit t Prgjithshm t Kshillit t Europs, Terry Davis. Politikani dhe diplomati britanik, qartsonte edhe m tej qndrimin europian n mbshtetje t heqjes s dnimit me vdekje. Sado largpams t jet ky qndrim, sado respektues i t drejtave t njeriut