Rezultate te kerkimit per termin: +Varfria

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] varfria / docs[0] 61 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Ksaj here prfundimisht Kosova ia doli mban

T gjith ne fatlumt q e prjetuam pavarsin e Kosovs, duhet q n nderim t paraardhsve tan t shumvuajtur t jemi t matur, t mbetemi entuziast n ndrtimin e t tashmes dhe t bhemi serioz n planifikimin e t ardhmes. *** Pavarsia e Kosovs, e shpallur m 17 shkurt 2008 nga Kuvendi i Kosovs dhe

No Pic available
  • 2008-11-01

Solidarizimi dhe dhimbja e kan emrin Grdec!

Vazhdojm ende t mbajm n dejet e gjakut dhe n skutat e shpirtit humanizmin. Kjo u pa menjher pas gjms q ndodhi n Grdec t Vors. Solidarizimi ka qen i nj shkalle t papar n kta vite t transicionit kur dukej se sna kishte mbetur asnj fije nga ai q rndom e quajm njerzillk. Qindra vet jan evakuuar nga zona

No Pic available
  • 2008-11-01

A vlen dorheqja?!

sht ndoshta fat i keq pr shqiptart q n kto vite demokraci, mjaft shpesh jan prballur me fatkeqsi t tipit Otranto, Fark, Grdec apo t tjera t ngjashme me kto. Puna sht se do gj rndon mbi kurrizin e popullit, pavarsisht gabimeve t pranuara nga shkaktarrt e tyre. E vler kan parat e investuara nga qeveri

No Pic available
  • 2008-11-01

Stancionimi ekonomis botrore dhe Shqipria

Me analizn e numrit t kaluar:Varfria, krcnimi asimetrik dhe demokracia trajtuam krizn me t ciln po prballet bota.N vazhdim t saj do t trajtojm shkakun e ksaj krize, e cila sht rnia me shpejtsi e eknomis botrore. N vitet 2000 ekonomit e bots u rritn me nj shpejtsi t madhe.Por,n ekonomi t ndryshme

No Pic available
  • 2008-11-01

Lufta me varfrin dhe ushqimin

Globalizmi, domethn, integrimi m shum i ekonomis s bots, pranohet si fuqia m e madhe n zvoglimin e prgjithshm t varfris. Por, integrimi ndrkombtar krijon shanse m t mdha pr vendet e zhvilluara, se sa pr vendet n zhvillim dhe t varfra. Megjithat, integrimi i ekonomis, prmban nj sr rreziqesh e problem

No Pic available
  • 2008-11-01

BB: 800 milion t varfr

Drejtori i Prgjithshm i Banks Botrore, Robert Zoellick, deklaroi se me rritjen e mimeve t produkteve ushqimore, vetm n Afrik numri i t varfrve sht rritur me 30 milion, ndrkoh q n mbar botn numri i personave q ushqehen keq arrin n 800 milion. Pjesmarrs n samitin e Kombeve t Bashkuara mbi shtjen e ush

No Pic available
  • 2008-11-01

Qarqet anti-greke, Bollano dhe PBDNJ

Q pritej t kishte nj msymje pas pavarsis s Kosovs nga kopshti pas shtpis kjo dihej. T gjith ata q gjerbin gazeta prdit e din kt. Ata q e drejtojn apo ndihmojn n drejtimin e nj vendi e din kt. sht koh ideale, q ndrsa shqiptart e kan mendjen n Prishtin dikush tjetr po mundohet n Jug t prparoj n baz t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama