Rezultate te kerkimit per termin: +Varfria

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] varfria / docs[0] 61 / hits[0] 70 /
No Pic available
  • 2008-11-01

PS:Tragjedia, shteti prgjegjs

Tiran (start)- Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, e ka konsideruar prgjegjse qeverin pr tragjedin e ndodhur dy dit m par n Butrint. Rama tha se shteti nuk bn dot asgj pr t mbrojtur jetn e shtetasve t tij, dhe kjo sipas kreut t PS-s, vjen nga korrupsioni q ka kapur qeveritart. Kjo tragjedi sh

No Pic available
  • 2008-11-01

LSI: Qeveria mashtroi

Tiran (Start)- Lvizja Socialiste pr Integrim, duke folur rreth tragjedis s Butrintit, ka vlersuar se tragjedi t tilla vijn pr shkak t varfris ekstreme q ka pllakosur n fakt gjith Shqiprin. Nnkryetari i LSI-s Dritan Prifti tha pr mediat, se varfria ekstreme q ka pllakosur shqiptart i bjn ata q t larg

No Pic available
  • 2008-11-01

Beqja: sht rritur varfria

Tiran (start)- Partia Socialiste, me an t nnsekretarit pr Programin Ilir Beqja, pas rreth nj jave q nga data 17 tetori, Dits Ndrkombtare kundr Varfris, ka denoncuar indiferencn e qeveris ndaj ktij problemi. N nj gjuh tipike si kryetari i PS-s Rama, Beqja tha se kryeministri i qeveris s shrbimit dhe

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha: Inagurova Kompleksin m t madh arsimor

sht inaguruar sot Kompleksi m i Madh Arsimor n Shqipri, Turgut Ozal. Shiritin e inagurimit e preu vet kryeministri Sali Berisha, i cili i shoqruar nga Ministri i Arsimit, Fatos Beja vizitoi ambientet e shkollave fillore, 9-vjeare dhe t mesme n kt kompleks. M pas, zoti Berisha me t ftuarit e tjer

No Pic available
  • 2008-11-01

Rama: Do vm dor n fshat

Daj (start)- Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama n vijim t Dialogut me Shqiprin, sht ndaluar n fshatin Mushan t komuns Daj. Rama iu premtoi banorve se shteti do t rikthej vmendjen tek fshati, nse do t vinte n pushtet. sht e qart se sot fshati sht kthyer n nj hapsir trsisht t braktisur nga shteti d