Rezultate te kerkimit per termin: +Vasili

Total: 7876
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.940Z

Vasili: Korrupsioni në rënie

Sistemi i referimit ka zbutur dhënien e parave nën dorë në shërbimin shëndetësor, ndonëse mbetet ende shumë për të bërë. Këtë ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Petrirt Vasili në një konferencë pas 9 muaj si drejtues i shëndetësisë, teksa u kërkon qytetarëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.051Z

Vasili: Greva do te vazhdoje

Sekretari i pergjithshem i LSI-se, Petrit Vasili ka deklaruar se greva e deputeteve do te vazhdoje edhe nese neser kodi i ri miratohet ne parlament. “Ne do ta vazhdojme greven deri ne fund”, eshte shprehur Vasili ne emisionin “Shqip”, ne Top Channel. “Kemi te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.754Z

Vasili: Komedia me policinë vazhdon

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për takimin e sotëm të ministrave me  Policinë. Në një koment në Facebook, Vasili tha se Policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutës dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.488Z

Vasili denoncon bashkinë

Tiranë - Drejtuesit e Bashkisë duke abuzuar me paratë e qytetarëve nxjerrin punonjësit të mbulojnë gropat me zift në mes të shiut të dendur, duke treguar se veprimet e tyre janë thjesht fasadë dhe demagogji. Kështu ka deklaruar për media Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Petrit Vas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.204Z

Vasili apel opozites

0 brbr brbrLevizja Socialiste per Integrim i kerkon Kuvendit te nise sa me shpejt shqyrtimin dhe me pas miratimin e ndryshimeve te Kodit Zgjedhor te propozura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjevebrbr brbrKryetari i Grupit Parlamentar Petrit Vasili tha se deri tani ky proces eshte penguar nga opozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.787Z

Vasili: Infermierët të vazhdojnë kualifikimet

Pothuajse 70 për qind të kohës së mbikëqyrjes që i kushtohet të sëmurëve në spitale, e ofrojnë infermierët. Për ministrin e Shëndetësisë, Petrit Vasili, ky është një tregues që vërteton se infermierët përbëjnë një shtyllë të rëndësishme të shërbimit shëndetësor dhe,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.347Z

Vasili në Kroaci, gati marrëveshja

 Ministria shqiptare e Shëndetësisë dhe ajo kroate kanë gati marrëveshjen e bashkëpunimit mes tyre në një sërë fushash që përfshin shëndetin publik, reformat në financim dhe trajnim mjekësh. Marrëveshja është negociuar në takimin e ministrit tonë të Shëndetësisë Petrit V

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama