Rezultate te kerkimit per termin: +Vatikanit

Total: 2521
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.269Z

Ana e erret e Vatikanit

Ana e erret e Vatikanit E merkure 13 Shkurt 2013 1748 p Papa Benedikti XVI Qe prej dites se hene kur Papa Benedikti XVI njoftoi se do te jape doreheqjen me 28 shkurt gazeta me e madhe ne Gjermani Bild nuk resht se publikuari teori konspirative qe mund te kene detyruar Atin e Shenjte qe te terhiq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.397Z

Vizat, kryeparlamentarja kërkon mbështetjen e Vatikanit

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, kërkon mbështetjen e Vatikanit për heqjen e vizave dhe anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Kërkesa e saj iu drejtua Kardinalit Zenon Grocholevski, me të cilin zhvilloi dje një takim në mjediset e Nunciaturës Apostolike, ambasadës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.233Z

Banka e Vatikanit, hap dyert për medien

Banka e Vatikanit Banka e Vatikanit ka hapur  dorën për medien në përpjekje për të qenë më shumë transparente pas skandalit me çështjet financiare. Në një komunikatë për shtyp, Paoli Cipriani, tha se banka kërkon të largojë mitin se në të ka llogari sekrete. Në maj, banka shkar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.220Z

Vizat, Topalli kërkon mbështetje nga Vatikanit

TIRANë- Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli kërkoi mbështetjen e Vatikanit për heqjen e vizave dhe anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian gjatë një takimi me Kardinalin Zenon Grocholevski, në mjediset Ambasadës së Selisë së Shenjtë në Tiranë. Burime për shtyp nga Kuve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.609Z

Zotërinjtë e Vatikanit

Ishte 11 shkurti i vitit 1929, një gjysmë ore para mesditës kur një makinë ngjyrë e zezë erdhi e u ndal përpara pallatit të Lateranos në Romë. Dyert e veturës u hapën dhe prej saj doli njeriu më i frikshëm i Italisë. Ishte Benito Musolini. Në pallat - zyrat qendrore të Curias roman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.848Z

Lidhjet e Vatikanit me mafian Italiane?

Vatikan Mediat italiane kanë ngritur akuza të rënda ndaj Vatikanit, ku tregohet për lidhjet e tij me mafien vendase. Një burim nga Shteti i Papës vërtetoi për agjencinë e lajmeve ANSA se Vatikani 22 vjet më parë ra dakord për të varrosur mafiozin famëkeq Enrico de Pedis, në Bazilikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.225Z

Kryeparlamentarja i kërkon ndihmë Vatikanit për vizat

Tiranë, 19 prill, NOA - Në mjediset e Nunciaturës Apostolike, pranë ambasadës së Selisë së Shenjtë në Tiranë, kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli iu rezervua një takim i veçantë nga kardinali Zenon Grocholevski, njëri prej më të njohurve të Vatikanit. Vi me kënaqësi në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama