Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.909Z

Bie në korrent, vdes punonjësi i Vaut të Dejës

Bie në korrent, humb jetën punonjësi i sigurisë së Hidrocentralit të Vaut të Dejës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm. Ka qenë ora 07:00 e mëngjesit kur kolegët që ndërronin turnin me Kujtim Matajn, 41 vjeç nga rrethi i Malësisë së Madhe, e kanë gjetur trupin e tij pa jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.219Z

Drejtori i Vaut të Dejës: Portat u hapën në 30% të kapacitetit

Përmbytjet në qarkun Shkodër ishin pasojë e reshjeve të mëdha në pak ditë, ndërsa hidrocentralet mbi Drin qenë një rregullator që e shpëtuan zonën nga katastrofa. Drejtori i hidrocentralit të Vaut të Dejës, Sokol Ramadani, e argumenton këtë me faktin se portat e hidrocentralit qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Të shtëna me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, arrestohet autori

Një person ka rënë në prangat e policisë, pasi ka qëlluar me armë zjarri ndaj disa personave të tjerë. Ngjarja është regjistruar mesditen e sotme pranë shkollës së Vaut të Dejës ne Shkoder, ku shtetasi Gjovalin Deda ka shtënë me armë për shkaqe ende të paqarta. Policia e Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.436Z

Reshjet e dendura Meta inspekton HEC-in e Vaut te Dejes

Deri me tani situata nuk eshte alarmante dhe nuk ka rrezik per permbytje ne zonat e nen Shkodres. Duke pare kete situate ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes Ilir Meta i shoqeruar nga kreu i KESH-it Engjell Zeqo ndodhet ne hidrocentralin e Vaut te Dejes ku po inspektojne situaten. Sipas ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.865Z

Bie ne korrent, vdes polici privat i Vaut te Dejes

Shkoder- Roja i Hidrocentralit te Vaut te Dejes ne Shkoder vdes ne krye te detyres pasi bie ne korrent. Kujtim Mataj, 47-vjec, eshte goditur nga rryma elektrike mengjesin e dites se djeshme. Viktima banonte ne Koplik dhe ishte i punesuar ne Policine Private te Ruajtjes se Objekteve prej nje viti. Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.414Z

Permiresohet moti me pak shkarkime nga Hidrocentrali i Vaut te Dejes

Dita e sotme ka shenuar permiresim te motit dhe pakesim te shkarkimeve nga Hidrocentrali i Vaut te Dejes gje qe ka ndikuar ne permiresimin e situates ne rrethet Shkoder e Malesi e Madhe ku ditet e fundit pati permbytje evakuim te banoreve si dhe bllokim te rrugeve e demtime ne infrastrukture. Megjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.223Z

Mbyllen shkarkimet edhe në HEC-in e Vaut të Dejës

Sipas të dhënave të ofruara nga Ministria e Ekonomisë dhe Energjetikës, duke u bazuar në të dhënat e mesditës, tha se niveli i Fierzës është 289.8 metra, nga 296 që është kapaciteti maksimal. Tashmë, prurjet në këtë liqen janë 300 metra kub për sekondë, ndërkohë që nuk ka sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama