Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Të shtëna me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, arrestohet autori

Një person ka rënë në prangat e policisë, pasi ka qëlluar me armë zjarri ndaj disa personave të tjerë. Ngjarja është regjistruar mesditen e sotme pranë shkollës së Vaut të Dejës ne Shkoder, ku shtetasi Gjovalin Deda ka shtënë me armë për shkaqe ende të paqarta. Policia e Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.436Z

Reshjet e dendura Meta inspekton HEC-in e Vaut te Dejes

Deri me tani situata nuk eshte alarmante dhe nuk ka rrezik per permbytje ne zonat e nen Shkodres. Duke pare kete situate ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes Ilir Meta i shoqeruar nga kreu i KESH-it Engjell Zeqo ndodhet ne hidrocentralin e Vaut te Dejes ku po inspektojne situaten. Sipas ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.865Z

Bie ne korrent, vdes polici privat i Vaut te Dejes

Shkoder- Roja i Hidrocentralit te Vaut te Dejes ne Shkoder vdes ne krye te detyres pasi bie ne korrent. Kujtim Mataj, 47-vjec, eshte goditur nga rryma elektrike mengjesin e dites se djeshme. Viktima banonte ne Koplik dhe ishte i punesuar ne Policine Private te Ruajtjes se Objekteve prej nje viti. Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.414Z

Permiresohet moti me pak shkarkime nga Hidrocentrali i Vaut te Dejes

Dita e sotme ka shenuar permiresim te motit dhe pakesim te shkarkimeve nga Hidrocentrali i Vaut te Dejes gje qe ka ndikuar ne permiresimin e situates ne rrethet Shkoder e Malesi e Madhe ku ditet e fundit pati permbytje evakuim te banoreve si dhe bllokim te rrugeve e demtime ne infrastrukture. Megjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.223Z

Mbyllen shkarkimet edhe në HEC-in e Vaut të Dejës

Sipas të dhënave të ofruara nga Ministria e Ekonomisë dhe Energjetikës, duke u bazuar në të dhënat e mesditës, tha se niveli i Fierzës është 289.8 metra, nga 296 që është kapaciteti maksimal. Tashmë, prurjet në këtë liqen janë 300 metra kub për sekondë, ndërkohë që nuk ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.045Z

Liqeni i Vaut të Dejës, destinacioni i preferuar i adhuruesve të natyrës

Liqeni i Vaut të Dejës në Shkodër është një resurs turistik shumë pak i njohur. I gjendur vetëm pak km larg kryeqendrës së veriut, kohët e fundit është kthyer në një destinacion mjaft të preferuar për ata që adhurojnë natyrën dhe duan të eksplorojnë bukuritë e saj të pafundm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.486Z

KESH nis shkarkimet nga HEC-i i Vaut të Dejës, nuk ka rrezik përmbytje

KESH ka nisur shkarkimet nga Hidrocentrali i Vaut të Dejës për të ruajtur kuotat në kaskadën e lumit Drin. Burime zyrtare nga korporata bëjnë të ditur se shkarkimet kanë qenë në nivele të ulëta. Gjatë dy ditëve të fundit bashkë me prodhimin nga turbinat ato kanë arritur në 1 mij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama