Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.382Z

Kampionat pa kampionët! Federata lë jashtë klubin e Vaut të Dejës

Xhudo Klubi nuk është ftuar të marrë pjesë në kampionatin për të rinj dhe të rritur  Drejtuesit e ekipit të xhudos të Vaut të Dejës, klub që krijoi dhe përhapi këtë sport në Shqipëri, ndërsa që prej vitit 1994 e në vazhdim nxjerrin kampionë të ndryshëm, kanë reaguar ashpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.054Z

Hapen portat e Vaut te Dejes

KESH hap portat e hidrocentralit te Vaut te Dejes. Ne liqenin e ketij hidrocentrali niveli i ujit ka arritur ne 75,19 meter ndersa prurjet jane 20 meter kub ne sekonde. Kjo situate ka detyruar KESH qe te hape te merkuren ne darke portat e ketij hidrocentrali nga ku shkarkohen 300 meter k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.820Z

Qëllon me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, në pranga 17-vjeçari

Një zënkë mes adoleshentësh në shkollën e Vaut të Dejës në Shkodër për pak ka përfunduar në tragjedi kur një 17 vjeçar qëlluar me automatik në drejtim të shkollës. Gjovalin Deda, 17 vjeç është arrestuar nga policia menjëherë pas ngjarjes, ndërkohë që fatmirësisht nuk ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.879Z

Zv.ministri Beqiraj inspekton hidrocentralin e Vaut të Dejës

Zv.ministri i ekonomisë tregtisë dhe energjitikës Leonard Beqiraj ka inspektuar sot Hidrocentralin e Vaut të Dejës. Zv. Ministri Beqiraj vizitoi një prej hidrocentraleve në Kaskadën e Drinit në mënyrë që të monitoroj sa më mirë gjendjen. Pas reshjeve të fundit të cilat kanë qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.384Z

Dysohet se falsifikoi licencën e transportit/Ndjekje penale për Kryebashkiakun e Vaut të Dejës

Kreu i Bashkisë së Vaut të Dejës Gjon Marku do të ndiqet penalisht në gjendje të lirë, për falsifikim të licencës për transportin ndërqytetës të udhëtarëve. Sipas policisë së Shkodrës, procedimi penal ndaj kryebashkiakut Marku nisi më 25 Shtator, dhe bashkë me të do të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.991Z

Bashkia e Vaut të Dejës ulje taksash, 1 milionë dollarë investime nga SHBA

Bashkia e Vaut të Dejës ka ulur taksat vendore për vitin 2016, ndërsa miratoi në unanimitet në Këshill Bashkiak paketën fiskale. Prioritet do të ketë infrastruktura, arsimi dhe shëndetësia, ku do të investohen dhe falë projekteve amerikane të Korpusit të Paqes. Një vit investimesh p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.868Z

Banorët e Vaut të Dejës nuk po marrin tapitë e banesave, kushtet ekstreme

Te vendosur ne qytezen e Laçit te Vaut te Dejes, pasi shtepite e tokat ua mori Hidrocentrali, keto familje akoma edhe sot pas 43-vitesh jetojne ne kushte te mjerueshme ne kapanon me çati eterniti, material kancerogjen i ndaluar nga çdo vend i Bashkimit Europian. Keto banore do te largoheshin asok

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama