Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.412Z

KESH Mbyllen portat e HEC-ve

Sipas KESH-it portat ne HEC-in e Komanit dhe ate te Vaut te Dejes jane mbyllur para ores 10.00 te dites se sotme pasi ka patur nje renie te ndjeshme te prurjeve. Ne HEC-in e Fierzes niveli i ujit aktual shenon 284.02 m dhe prurjet jane 800 m3 /sek.Ne HEC-in e Komanit niveli i ujit eshte 172.53 m dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.410Z

Meta Gjendja ne hidrocentrale normale

Ministri i Energjitikes Ilir Meta deklaroi se situata ne hidrocentralet e Fierzes Komanit dhe Vaut te Dejes eshte normale nderkohe qe eksporti i energjise do te vazhdoje me qellim mbajtjen ne nivel optimale te baseneve. Kreu i Energjitikes njekohesisht zevendeskryeminister duke folur ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.395Z

Shkodër, Çuçi: Territorialja ështëkryereforma e kësaj mazhorance

Të tjera rreth shkrimit VD SHKODER- Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi ka vazhduar turin e konsultimeve publike për reformën territoriale duke u ndalur në Shkodër. Ministri Çuçi e ka cilësuar reformën administrative s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.434Z

Meta ne Vaun e Dejes rriten prurjet ne Drin

Ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjitikes Ilir Meta i shoqeruar nga kreu i KESH-it Engjell Zeqo ka inspektuar hidrocentralin e Vaut te Dejes pas shtimit te intensitetit te rreshjeve gjate oreve te fundit. Sipas dy zyrtareve situata paraqitet normale edhe pse sasia e prurjeve ne ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.072Z

KESH publikon shkarkimet sot nga HEC-et

TIRANE-Korportata Elektroenergjetike Shqiptare KESH njoftoi paraditen e se dieles te dhenat e fundit nga situata ne hidrocentralet e kaskades mbi lumin Drin. Ne HEC-in e Fierzes niveli i liqenit eshte 29142 metra kuota maksimale eshte 296 m prurjet jane 1440 m3/sek dhe shkarkimet 1086 m3/sek. Ne HEC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.306Z

Sarandë, asgjësohen mbi 3 mijë bimë narkotike, aksion edhe në Shkodër

Policia e Sarandës ka asgjësuar rreth 3.450 rrënjë bimësh narkotike të llojit kanabis sativa. Bimët narkotike u gjetën të mbjella midis fshatrave Bistricë-Muzinë, pranë vendit të quajtur Kostanja, të kultivuara në një sipërfaqe të gjerë toke pa pronar. Policia bëri asgjësimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.242Z

Rriten prurjet në Drin, KESH: Energjia shtesë, shitje në tregun e parregulluar

Reshjet e shiut të rëna ditët e fundit kanë përmirësuar ndjeshëm situatën hidrike në kaskadën e Drinit. KESH njofton se energjinë shtesë të prodhuar, rreth 41.920 MWh për periudhën 13-20 shkurt, e ka shitur në tregun e parregulluar, duke krijuar plot 1.04 milionë euro të ardhura sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama