Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.820Z

Qëllon me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, në pranga 17-vjeçari

Një zënkë mes adoleshentësh në shkollën e Vaut të Dejës në Shkodër për pak ka përfunduar në tragjedi kur një 17 vjeçar qëlluar me automatik në drejtim të shkollës. Gjovalin Deda, 17 vjeç është arrestuar nga policia menjëherë pas ngjarjes, ndërkohë që fatmirësisht nuk ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.879Z

Zv.ministri Beqiraj inspekton hidrocentralin e Vaut të Dejës

Zv.ministri i ekonomisë tregtisë dhe energjitikës Leonard Beqiraj ka inspektuar sot Hidrocentralin e Vaut të Dejës. Zv. Ministri Beqiraj vizitoi një prej hidrocentraleve në Kaskadën e Drinit në mënyrë që të monitoroj sa më mirë gjendjen. Pas reshjeve të fundit të cilat kanë qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.384Z

Dysohet se falsifikoi licencën e transportit/Ndjekje penale për Kryebashkiakun e Vaut të Dejës

Kreu i Bashkisë së Vaut të Dejës Gjon Marku do të ndiqet penalisht në gjendje të lirë, për falsifikim të licencës për transportin ndërqytetës të udhëtarëve. Sipas policisë së Shkodrës, procedimi penal ndaj kryebashkiakut Marku nisi më 25 Shtator, dhe bashkë me të do të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.991Z

Bashkia e Vaut të Dejës ulje taksash, 1 milionë dollarë investime nga SHBA

Bashkia e Vaut të Dejës ka ulur taksat vendore për vitin 2016, ndërsa miratoi në unanimitet në Këshill Bashkiak paketën fiskale. Prioritet do të ketë infrastruktura, arsimi dhe shëndetësia, ku do të investohen dhe falë projekteve amerikane të Korpusit të Paqes. Një vit investimesh p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.868Z

Banorët e Vaut të Dejës nuk po marrin tapitë e banesave, kushtet ekstreme

Te vendosur ne qytezen e Laçit te Vaut te Dejes, pasi shtepite e tokat ua mori Hidrocentrali, keto familje akoma edhe sot pas 43-vitesh jetojne ne kushte te mjerueshme ne kapanon me çati eterniti, material kancerogjen i ndaluar nga çdo vend i Bashkimit Europian. Keto banore do te largoheshin asok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.119Z

Zef Hila: Projekt zhvillimi për të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës

Do të kemi një projekt zhvillimi i cili do të përfshijë të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës. Kështu u shpreh përpara banorëve të fshatit Shelqet kandidati i djathtë për bashkinë e Vaut të Dejës Zef Hila. Kryetari i PD-së së Shkodrës bënë thirrje që qytetarët të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.104Z

Automjeti përfundon në ujërat e Vaut të Dejës

Një automjet përfundoi në ujërat e liqenit të Vaut të Dejës në rajonin e Shkodrës. Mjeti i drejtuar nga një femër doli nga rruga dhe përfundoi në ujë vendin e quajtur Ura e Spatharit. Fatmirësisht, nga aksidenti nuk ka viktima, ndërsa drejtuesja e mjetit ka pësuar lëndime të vogla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama