Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.384Z

Dysohet se falsifikoi licencën e transportit/Ndjekje penale për Kryebashkiakun e Vaut të Dejës

Kreu i Bashkisë së Vaut të Dejës Gjon Marku do të ndiqet penalisht në gjendje të lirë, për falsifikim të licencës për transportin ndërqytetës të udhëtarëve. Sipas policisë së Shkodrës, procedimi penal ndaj kryebashkiakut Marku nisi më 25 Shtator, dhe bashkë me të do të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.991Z

Bashkia e Vaut të Dejës ulje taksash, 1 milionë dollarë investime nga SHBA

Bashkia e Vaut të Dejës ka ulur taksat vendore për vitin 2016, ndërsa miratoi në unanimitet në Këshill Bashkiak paketën fiskale. Prioritet do të ketë infrastruktura, arsimi dhe shëndetësia, ku do të investohen dhe falë projekteve amerikane të Korpusit të Paqes. Një vit investimesh p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.868Z

Banorët e Vaut të Dejës nuk po marrin tapitë e banesave, kushtet ekstreme

Te vendosur ne qytezen e Laçit te Vaut te Dejes, pasi shtepite e tokat ua mori Hidrocentrali, keto familje akoma edhe sot pas 43-vitesh jetojne ne kushte te mjerueshme ne kapanon me çati eterniti, material kancerogjen i ndaluar nga çdo vend i Bashkimit Europian. Keto banore do te largoheshin asok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.119Z

Zef Hila: Projekt zhvillimi për të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës

Do të kemi një projekt zhvillimi i cili do të përfshijë të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës. Kështu u shpreh përpara banorëve të fshatit Shelqet kandidati i djathtë për bashkinë e Vaut të Dejës Zef Hila. Kryetari i PD-së së Shkodrës bënë thirrje që qytetarët të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.104Z

Automjeti përfundon në ujërat e Vaut të Dejës

Një automjet përfundoi në ujërat e liqenit të Vaut të Dejës në rajonin e Shkodrës. Mjeti i drejtuar nga një femër doli nga rruga dhe përfundoi në ujë vendin e quajtur Ura e Spatharit. Fatmirësisht, nga aksidenti nuk ka viktima, ndërsa drejtuesja e mjetit ka pësuar lëndime të vogla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.909Z

Bie në korrent, vdes punonjësi i Vaut të Dejës

Bie në korrent, humb jetën punonjësi i sigurisë së Hidrocentralit të Vaut të Dejës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm. Ka qenë ora 07:00 e mëngjesit kur kolegët që ndërronin turnin me Kujtim Matajn, 41 vjeç nga rrethi i Malësisë së Madhe, e kanë gjetur trupin e tij pa jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.219Z

Drejtori i Vaut të Dejës: Portat u hapën në 30% të kapacitetit

Përmbytjet në qarkun Shkodër ishin pasojë e reshjeve të mëdha në pak ditë, ndërsa hidrocentralet mbi Drin qenë një rregullator që e shpëtuan zonën nga katastrofa. Drejtori i hidrocentralit të Vaut të Dejës, Sokol Ramadani, e argumenton këtë me faktin se portat e hidrocentralit qen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama