Rezultate te kerkimit per termin: +Vaut

Total: 1565
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.119Z

Zef Hila: Projekt zhvillimi për të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës

Do të kemi një projekt zhvillimi i cili do të përfshijë të gjithë bashkinë e madhe të Vaut të Dejës. Kështu u shpreh përpara banorëve të fshatit Shelqet kandidati i djathtë për bashkinë e Vaut të Dejës Zef Hila. Kryetari i PD-së së Shkodrës bënë thirrje që qytetarët të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.104Z

Automjeti përfundon në ujërat e Vaut të Dejës

Një automjet përfundoi në ujërat e liqenit të Vaut të Dejës në rajonin e Shkodrës. Mjeti i drejtuar nga një femër doli nga rruga dhe përfundoi në ujë vendin e quajtur Ura e Spatharit. Fatmirësisht, nga aksidenti nuk ka viktima, ndërsa drejtuesja e mjetit ka pësuar lëndime të vogla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.909Z

Bie në korrent, vdes punonjësi i Vaut të Dejës

Bie në korrent, humb jetën punonjësi i sigurisë së Hidrocentralit të Vaut të Dejës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm. Ka qenë ora 07:00 e mëngjesit kur kolegët që ndërronin turnin me Kujtim Matajn, 41 vjeç nga rrethi i Malësisë së Madhe, e kanë gjetur trupin e tij pa jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.219Z

Drejtori i Vaut të Dejës: Portat u hapën në 30% të kapacitetit

Përmbytjet në qarkun Shkodër ishin pasojë e reshjeve të mëdha në pak ditë, ndërsa hidrocentralet mbi Drin qenë një rregullator që e shpëtuan zonën nga katastrofa. Drejtori i hidrocentralit të Vaut të Dejës, Sokol Ramadani, e argumenton këtë me faktin se portat e hidrocentralit qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Të shtëna me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, arrestohet autori

Një person ka rënë në prangat e policisë, pasi ka qëlluar me armë zjarri ndaj disa personave të tjerë. Ngjarja është regjistruar mesditen e sotme pranë shkollës së Vaut të Dejës ne Shkoder, ku shtetasi Gjovalin Deda ka shtënë me armë për shkaqe ende të paqarta. Policia e Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.436Z

Reshjet e dendura Meta inspekton HEC-in e Vaut te Dejes

Deri me tani situata nuk eshte alarmante dhe nuk ka rrezik per permbytje ne zonat e nen Shkodres. Duke pare kete situate ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes Ilir Meta i shoqeruar nga kreu i KESH-it Engjell Zeqo ndodhet ne hidrocentralin e Vaut te Dejes ku po inspektojne situaten. Sipas ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.865Z

Bie ne korrent, vdes polici privat i Vaut te Dejes

Shkoder- Roja i Hidrocentralit te Vaut te Dejes ne Shkoder vdes ne krye te detyres pasi bie ne korrent. Kujtim Mataj, 47-vjec, eshte goditur nga rryma elektrike mengjesin e dites se djeshme. Viktima banonte ne Koplik dhe ishte i punesuar ne Policine Private te Ruajtjes se Objekteve prej nje viti. Te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama