Rezultate te kerkimit per termin: +Velez +Sarsfield

Total: 28
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.527Z

Velez Sarsfield fiton titullin kampion

Pasi ka mundur 1-0 Hurakan në stadiumin "Amalfitani" në javën e fundit të sezonit, Velez Sarsfield ka fituar kampionatin argjentinas "Klauzura", duke marrë kështu titullin e saj të shtatë kombëtar. Fitorja mban firmën e Maksi Morales në minutën e 39-të të pjesës së dytë. Falë kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.123Z

Velez tifozi gjendet i vdekur ne stadium

Një 35-vjeçar, gjysmë i zhveshur, u gjet i vdekur nën flamujt e vendosur në stadiumin “Jose Amalfitani” të Velez Sarsfield, skuadër e periferisë së Buenos Aires-it, raporton policia. Trupi i tij nuk kishte shenja dhune. Edhe pse kis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.926Z

Alvarez për 12 milionë euro në Inter

Nga Express më 06 korrik 2011 në ora 19:18 Nënkampioni i Italisë dhe fituesi i Kupës, Inter, edhe zyrtarisht ka transferuar mesfushorin ofansiv, Ricardo Gabriel Alvarez, nga ekipi argjentinas, Velez Sarsfield. Në uebfaqen e klubit nga Argjentina janë bërë të ditur edhe disa detaje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.846Z

Argjentinë, River Plate rrëzohet në shtëpi

River Plate është mundur 1-0 në shtëpi nga Argentinos Juniors, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin argjentinas. Ndërkohë, rezultatet e tjera të javës së 11-të janë arritur këto rezultate: Estudiantes-Godoy C. 2-1; Rosario-Huracan 0-2; Racing C.-Newell's 1-0; Tigre-Lanu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.928Z

Zyrtare Alvarez eshte nje futbollist i Interit

Ricardo Alvarez është një futbollist i Interit. Pohimi ka ardhur nga faqja zyrtare e Velez Sarsfield, klubi kampion argjertinas në Clausura 2011 në të cilin luante edhe talenti ri. Klubi Atlético Vélez Sarsfield komunikon se është ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.468Z

United sfidon Arsenalin për Alvarez

Manchester United i është bashkuar Arsenalit në luftën për të transferuar yllin e Velez Sarsfield, Ricky Alvarez. Ishte thënë se Arsenali kishte dërguar një prej agjentëve për të negociuar për transferimin e 23-vjeçarit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.663Z

Barcelona, klubi më i mirë i 2011-ës

Barcelona është klubi më i mirë në botë për vitin 2011. Instituti për Histori dhe Statistika në futboll (IFFHS), ka vendosur gjigantin katalan – kampion i Evropës dhe Spanjës nga edicioni i kaluar - në krye të renditjes para rivalit të saj kryesor Real Madridit dhe argjentinasve t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama