Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën
  • 2019-02-23

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën

Fëmijët e Vaqarrit kanë një kënd të ri lojërash. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në hapjen e këndit me sipërfaqe 1155m2, që plotëson nevojat e të gjitha grupmoshave të komunitetit në zonë, me module e lodra për fëmijë e hapësira çlodhjeje për më të rriturit. AI theksoi

No Pic available
  • 2019-02-22

Administratorët e pallateve i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve

Fushatës së mbjelljes së pemëve i janë bashkuar edhe administratorët e zgjedhur të pallateve. Bashkë me banorët dhe me punonjësit e ndërmarrjes Nr. 1 të Bashkisë së Tiranës, ata po kontribuojnë çdo ditë për gjelbërimin e hapësirave para pallateve, duke përmirësuar jetesën n

Statuja e Skënderbeut në qendër të Budapestit, përballë Janosh Huniadit
  • 2019-02-20

Statuja e Skënderbeut në qendër të Budapestit, përballë Janosh Huniadit

Në muajt e ardhshëm statuja e heroit tonë kombëtar, Gjergji Kastrioti Skënderbeu do të vendoset në parkun qendror të Budapestit, përballë statujës së bashkëkohësit të tij, heroit të Hungarisë, Janosh Huniadit. Me nismë nga Bashkia e Tiranës, në Qendrën e Realizimit të Veprave

 Nxënësit e tre shkollave i bashkohen nismës Dhuro pemë për Tiranën (Foto)
  • 2019-02-19

 Nxënësit e tre shkollave i bashkohen nismës Dhuro pemë për Tiranën (Foto)

Nxënësit e shkollave Qemal Stafa, Servete Maçi dhe Partizani iu bashkuan aksionit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve, me dëshirën për të shtuar gjelbërimin në qytet, por edhe për të dhënë shembullin e bukur se të gjithë duhet të kujdesemi për mjedisin. Të vetëorga

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta, Veliaj: Nga qendër vesi, në qendër model
  • 2019-02-18

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta, Veliaj: Nga qendër vesi, në qendër model

Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si loto, ku të rinjtë harxhonin jo vetëm kohë, por edhe kursimet familjare për të vënë baste. Sot ajo është transformuar totalisht, për tu kthyer në një nga zyrat moderne të aplikimit për karta d

Protesta e PD shkakton prerje kokash në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon
  • 2019-02-18

Protesta e PD shkakton prerje kokash në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon

Protesta e opozitës, zhvilluar më 16 shkurt para Kryeministrisë ka shkaktuar prerje kokash në Bashkinë e Tiranës, ku Erion Veliaj ka vendosur të shkarkojë nga detyra disa zyrtarë të lartë. Kryebashkiaku ka shkarkuar sot nënkryetaren Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU. Veç Mesitit, Veli

No Pic available
  • 2019-02-18

Fjalë e mbajtur, Veliaj: Ndërhyjmë edhe te godinat e tjera në QS (VIDEO)

Në kuadër të Paktit për Universitetin ka përfunduar tashmë rikonstruksioni i plotë i konviktit numër 5 në Qytetin Studenti në Tiranë. Teksa ka publikuar videon e rikonstruksionit të godinës N5 5, Kryebashkiaku Veliaj siguron se Bashkia e Tiranës bashkë me qeverinë do të vijojë pun