Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës
  • 2019-03-26

Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës

Të shtunën Veliaj shpalli zyrtarisht kandidaturën për një mandat të dytë në drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Por në studion e Top Talk, botuesi Henri Çili shprehet se shpallja e kandidaturës nga ana e Veliajt është më tepër se thjesht një kandidaturë lokale. Sipas tij, kryebash

No Pic available
  • 2019-03-26

Tirana me teknologjinë e fundit, taksi dhe autobusë 100% elektrikë

Qytetarët e Tiranës do të kenë mundësinë të monitorojnë në kohë reale, nga aplikacioni Tirana ime, edhe cilësinë e ajrit në kryeqytet. Matësat inteligjentë, që do ta bëjnë të mundur këtë, duke shënuar kështu një tjetër hap të rëndësishëm drejt realizimit të Tirana Smar

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!
  • 2019-03-25

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!

Partia Socialiste zhvilloi të shtunën që lamë pas, Kongresin e saj të radhës ku edhe u konfirmuan 7 kandidatë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, mes tyre edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Por, duket se Kongresi i PS që hodhi edhe bazat e përgatitjes për procesin e ardhshëm

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët
  • 2019-03-25

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët

Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin e mbetjeve urbane, pjesa jugore e Parkut të Liqenit po shndërrohet dita-ditës në një nga zonat më të parapëlqyera për kalimin e kohës së lirë nga qytetarët. Kjo falë investimet në infrastrukturë të Bashkisë

No Pic available
  • 2019-03-25

Shfaqet për herë të parë në publik nëna e Veliajt, bekon të birin për mandatin e dytë (Foto)

Ditën e shtunë, kryebashkiaku Erion Veliaj u rikonfirmua për një tjetër mandat në kryeqytet. Në këtë ditë të rëndësishme nuk kishin si të mungonin njerëzit e dashur për qytetarin e parë të Tiranës. Mes mijëra personave në shesh ishte bashkëshortja e Veliajt, por edhe nëna e t

No Pic available
  • 2019-03-24

Përllogaritja/ Ja sa qytetarë ishin në shesh tek hapja e fushatës së Partisë Socialiste!

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për BashkinëQëDuam, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë. Numri i pje

Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për
  • 2019-03-24

Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për

Partia Demokratike, nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se kanë shpallur ndërtimin e një rruge prej 2 milionë eurosh në zonën e Gardës së Republikës. Sipas Zhupës ajo do tu shërbejë disa kullave të reja t