Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

Këngëtarja e njohur i bashkohet nismës së bashkisë (Foto)
  • 2019-03-20

Këngëtarja e njohur i bashkohet nismës së bashkisë (Foto)

Një artist i mirë është edhe një qytetar i mirë. Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Soni Malaj, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë, me synimin për të shtuar gjelbërimin e qytetit. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e falenderoi këngetaren

Të vijë Saliu, Luli, kush të dojë, Veliaj: Rikandidoj për Tiranën
  • 2019-03-19

Të vijë Saliu, Luli, kush të dojë, Veliaj: Rikandidoj për Tiranën

Mezi e pres që të fillojmë këtë mandat të dytë, me projekte të reja, por dhe me gjëra që kemi mësuar si ti bëjmë më mirë. Kryebashkiaku Veliaj konfirmoi për Top Channel rikandidimin për drejtimin e Bashkisë së Tiranës edhe për 4 vite të tjera, kandidatura që do të mësohen

Veliaj: Tirana nuk do ti përulet dhunës
  • 2019-03-18

Veliaj: Tirana nuk do ti përulet dhunës

Pas festimeve për Ditën e Verës, qytetarët e Tiranës do të kenë një tjetër festë.  Turi Bashkia që duam do të ndalet këtë herë në kryeqytet ku qytetarët e Tiranës do të mund të diskutojnë për atë që është bërë në këto katër vite dhe për projektet që duan të realizo

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

No Pic available
  • 2019-03-18

Tritoli, Veliaj i kujton PD djegien e koshave: Akte antike, sjellje humbësash!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar ndaj akteve të fundit të djegies së kazanëve dhe koshave të mbeturinave nga militantët e opozitës në kryeqytet duke i cilësuar ato si akte dëshpërimi të Partisë së Dhunës (PD). Përmes një postimi në Twitter, kryebashkiaku Ve

No Pic available
  • 2019-03-18

Hapen zyrat e reja për aplikimet për ID në Njësitë 5, trefishohen kapacitetet

Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për tu pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, hapën zyrat e reja për aplikimin për mjetet biometrike të identifikimit edhe në këtë n