Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
FOTOT/ Qytetarët vërshojnë në rrugët e Tiranës. Ja si e festuan Ditën e Verës
  • 2019-03-17

FOTOT/ Qytetarët vërshojnë në rrugët e Tiranës. Ja si e festuan Ditën e Verës

Tirana ka lënë pas pamjet e dhunës së protestës së djeshme dhe sikur asgjë mos të kishte ndodhur mijëra qytetarë kanë dalë sot në rrugët dhe sheshet e Tiranës për të festuar Ditën e Verës. Të favorizuar edhe nga koha e ngrohtë qytetar të të gjitha moshave, nga fëmijët e deri

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)
  • 2019-03-16

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)

Tre fusha të reja sportive në shkollat Katund i Ri dhe Sadik Stavialeci i shtohen Kasharit, të cilat do të shërbejnë jo vetëm për 1300 nxënësit e zonës, por edhe komunitetit aty. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e qeverisë zvicerane dhe austriake, mundësoi rehabilitimin e 3 fushave s

Veliaj: Tirana nuk i përkulet dhunës, nesër çdo gjë xixë për festën
  • 2019-03-16

Veliaj: Tirana nuk i përkulet dhunës, nesër çdo gjë xixë për festën

Protesta e opozitës një ditë para festimeve për Ditën e Verës të cilat u shtynë për shkak të kushteve klimatike nuk ka qenë lajm i mirë për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një reagim pas protestës, Veliaj shkruan në Twitter:- “Unë nuk e di si i mbani qytetet

No Pic available
  • 2019-03-15

Një zonë e lirë ekonomike do krijohet në Kashar, Veliaj: Treg gjigand në Lundër!

Për të dytin vit radhazi, Expocity Albania në Tiranë ka hapur dyert për të pritur Panairin dhe Forumin Ndërkombëtar të AgroBiznesit dhe AgroTeknikës, një ngjarje e rëndësishme kjo, për të gjitha shoqëritë e sektorit të bujqësisë në Shqipëri, në gjithë rajonin e Ballkanit. Në

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?
  • 2019-03-14

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, përmes publikimit të disa dokumenteve zyrtare, ngre akuza të forta ndaj kreut të bashkisë së Tiranës. Sipas zëdhënëses së selisë blu, pas lejeve për ndërtimin e kullave fshihet Edmond Bego, i akuzuar nga opozita si pjesë e botës së kr

Rikonstruktohet tjetër konvikt në QS, Veliaj: Mbajmë premtimin për studentët!
  • 2019-03-14

Rikonstruktohet tjetër konvikt në QS, Veliaj: Mbajmë premtimin për studentët!

Godina numër 5 në Qytetin Studenti në Tiranë, ka marrë një pamje tjetër, pas ndërhyrjes në një kohë të shkurtër në kuadër të Paktit për Universitetin. Gjatë inspektimit të punimeve kryetari i bashkisë Veliaj falenderoi kontribuuesit. Sot ka mbaruar konvikti i parë që është ri

Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më
  • 2019-03-13

Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më

Për të përkujtuar të afërmit e tyre, qytetarët e Tiranës zgjedhin që të mbjellin një pemë, për të cilën do të kujdesen në vazhdimësi. Nismës së Bashkisë së Tiranës për shtimin e gjelbërimit, iu bashkua sot edhe anëtari i Këshillit Bashkiak Genc Duka, i cili për të përku