Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
Sdogji mandatin, Veliaj i heq kapelen Rudina Hajdarit: Leksion qytetarie!
  • 2019-03-12

Sdogji mandatin, Veliaj i heq kapelen Rudina Hajdarit: Leksion qytetarie!

Rudina Hajdari, e bija e heroit të demokracisë, Azem Hajdari konfirmoi dje në një intervistë për Zërin e Amerikës vendimin e saj për të mos ju bindur vendimit të Partisë Demokratike për djegien e mandatit të deputetes. Rudina do të jetë në Parlament si përfaqësuese e opozitës së

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!
  • 2019-03-12

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!

Rudina Hajdari sqaroi ditën e djeshme opinion publik për vendimin e saj lidhur me mosdorëzimin e mandatit të deputetes, duke theksuar se do të mbetet në Parlament dhe se nuk mund të marrë pjesë në një aksion opozitar me LSI, që ka vjedhur vota. Pas deklaratës së vajzës së Azem Hajdar

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

Veliaj merr vendimin, ja kur do festohet Dita e Verës
  • 2019-03-11

Veliaj merr vendimin, ja kur do festohet Dita e Verës

Kryebashkiaku Veliaj njoftoi se festimet e Ditës së Verës do të zhvillohen të dielën, në 17 Mars, pasi në datën 14 Mars parashikohet mot i ftohtë dhe me shi. Qytetarët janë shprehur pro zhvillimit të festimeve në datën 17 Mars edhe nga sondazhi i zhvilluar në rrjetet sociale nga Bash

Të enjten shi me gjyma, Veliaj propozon shtyrjen e festës së Ditës së Verës
  • 2019-03-10

Të enjten shi me gjyma, Veliaj propozon shtyrjen e festës së Ditës së Verës

E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës sa i përket motit do jetë një ditë dimri. Sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet të jetë një ditë me shi, çka mund të vështirësojë festimet e organizuara me këtë rast. Kjo duket se ka vënë në dilemë Bas

Veliaj parashikon motin për 14 mars: Të shtyjmë Ditën e Verës!
  • 2019-03-10

Veliaj parashikon motin për 14 mars: Të shtyjmë Ditën e Verës!

E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës sa i përket motit do jetë një ditë dimri. Sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet të jetë një ditë me shi, çka mund të vështirësojë festimet e organizuara me këtë rast. Kjo duket se ka vënë në dilemë Bas