Rezultate te kerkimit per termin: +Veliaj

Meta: total 1000 / total_found 12979 / time 0.006 / keyword[0] veliaj / docs[0] 12979 / hits[0] 39233 /
No Pic available
  • 2019-03-03

Nis rehabilitimi i lagjeve në rrugën e Kavajës, Veliaj: Jemi kudo! (Foto)

Një tjetër lagje në kryeqytet po transformohet tërësisht. Pas rehabilitimit të rrugës së Kavajës, një vëmendje i është kushtuar edhe përmirësimit të lagjeve në të dy anët e saj. Qytetarët e kësaj zone në rrugën e Kavajës po i gëzohen edhe asfaltimit tek pragu i shtëpisë s

Nga sot, kjo lagje e Tiranës ka ndryshuar komplet pamje! (Foto)
  • 2019-03-02

Nga sot, kjo lagje e Tiranës ka ndryshuar komplet pamje! (Foto)

Mjaftojnë ndryshime të vogla çdo ditë për ti dhënë një frymë tjetër lagjeve të qytetit. Piktura në fasadat e pallateve,  grafitet në mure apo shtimi i hapësirave të gjelbra, kanë treguar se mund të tjetërsojnë vendin ku jetojmë. Dhe një tjetër zonë e kryeqytetit ka marrë nj

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit
  • 2019-03-01

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për forcat shqiptare në Tuz të Malit të Zi që do të garojnë me kandidat të përbashkët për zgjedhjet vendore nën koalicionin Malësia na bashkon. Në takimin me përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Tuz, Nik Gje

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve
  • 2019-02-28

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve

Për herë të parë, Tirana u bë pritësja e Forumit Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe të Inxhinierëve për të diskutuar mbi projektet dhe idetë e fundit në këtë fushë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri një prezantim të shkurtër të investimeve të rëndësishme i

PO NDODH/ Shembet hotel Miniri tek Sheshi Skënderbej (VIDEO)
  • 2019-02-24

PO NDODH/ Shembet hotel Miniri tek Sheshi Skënderbej (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e djeshme nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, në sheshin Skënderbej ka nisur puna për shembjen e hotel Minirit. Godina në fjalë ndodhet në krah të Pallati të Kulturës. Mjetet e rënda të Bashkisë kanë filluar shembjen e objektit, të cilin

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit
  • 2019-02-24

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit

Rreth 10 mijë fidanë pishe iu shtuan këtë fundjavë Parkut të Liqenit të Vaqarrit. Dhjetëra vullnetarë dhe punonjës të institucioneve të varësisë së Bashkisë së Tiranës iu bashkuan aksionit për mbjelljen e fidanëve të rinj. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj theksoi se t

No Pic available
  • 2019-02-23

Largohet karakatina e fundit nga sheshi Skënderbej, nis ndërtimi i stacionit të autobusëve (Foto)

Bashkia e Tiranës ka filluar punën për ti hapur rrugë ndërtimit të stacionit të autobusëve urbanë në kryeqytet që do të jetë pas Pallatit të Kulturës. Mjetet e rënda të Bashkisë kanë filluar heqjen edhe të pengesës së fundit pranë sheshit Skënderbej për ti hapur rrugë proj