Rezultate te kerkimit per termin: +Vemendje

Total: 5264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.814Z

Gruevski: Vemendje situates ne Kosove

Shkupi zyrtar po ndjek me vemendje situaten ne veri te Kosoves, e tensionuar pas disa incidenteve te ndodhura ne ditet e fundit. Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, e ka vleresuar situaten ne Kosove si serioze, qe kerkon vemendjen e duhur. “Po ndjekim me vemendje situaten ne Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.985Z

Sarkozy: Vemendje ceshtjeve sociale

Presidenti francez Nicolas Sarkozy u ka bere nje apel homologeve dhe qeverive te vendeve te tjera qe t’i kushtojne me shume vemendje ceshtjeve sociale. Sipas Sarkozy, progresi ekonomik dhe ai social, te prekur nga kriza financiare, nuk mund te ecin pa njeri-tjetrin. “Kriza fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.575Z

Topalli Shkodra nuk ka pasur vemendje

Shkodra eshte permbytur gjithmone por asnjehere nuk eshte bere problem. Me nje reagim te tille Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli deklaroi ne seancen e Kuvendit se Shkodra kurre nuk ka pasur vemendje per te shpetuar femijet e gjene e gjalle. Cuditen qytetaret mbledhja e qeverise u be ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.505Z

Meta Vemendje rritja ekonomike

Kryetari i LSI-se Ilir Meta njekohesisht minister i Ekonomise ka deklaruar se tashme jane permbushur te gjitha detyrimet per heqjen e vizave dhe se branda ketij viti do te kete rritje ekonomike e cila do te preke shtresat ne nevoje. Meta ftoi elektoratin e tij te paraqitet ne qendrat e votimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.802Z

Hooper: Obama, vemendje Ballkanit

Presidenti i ri i SHBA, Barack Obama do t’i kushtoje vemendje Ballkanit dhe do te caktoje nenpresidentin Joe Biden dhe sekretaren e Shtetit Hillary Clinton, qe te merren me ceshtjen e Kosoves. Keshtu ka deklaruar ish-diplomati amerikan James Hooper, sipas te cilit kjo eshte dicka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.447Z

Gjermania Me shume vemendje Kosoves

Deputeti i CDU-se ne Bundestag Michael Brand ka deklaruar se Gjermania nuk do te mbeshtese ata individe qe vene ne dyshim pavaresine e Kosoves dhe mendojne per ndryshimin e kufijve te Bosnje e Hercegovines. Kosova eshte nje shtet i pavarur ndersa BeH do te mbaje kufijte qe ka sot dhe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.524Z

PS: Vemendje per minatoret

Socialistet kerkojne ne Kuvend vemendje per minatoret. Deputeti i PS-se, Rapush Tola tha se per qeverine, minatoret nuk ekzistojne. Se ndryshe nuk ka se si te shpjegohet mosperfillja e qeverise ndaj protestave dhe greves se tyre te urise. "Vlera financiare qe nevojitet per te plotesuar kerkesat e mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama