Rezultate te kerkimit per termin: +Vemendje

Total: 5264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.773Z

Busek: Cekia, vemendje integrimit te Ballkanit

Keshilltari i qeverise ceke per ceshtjet e Evropes juglindore, Erhard Busek ka deklaruar se Cekia gjate kryesimit te presidences se Bashkimit Evropian do t’i kushtoje vemendje anetaresimit te vendeve ballkanase. Ne nje interviste per te perditshmen austriake “Standard”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.529Z

Viti shkollor Topi Vemendje per programet

Urimi i presidentit per vitin e ri shkollor 2010-2011 ka ardhur nga shkolla 9-vjecare e Tufines ne komunes Dajt. Kreu i shtetit iu drejtua institucioneve arsimore strukturave qe i monitorojne ato duke kerkuar me teper vemendje per programet dhe metodologjine e mesimdhenies ne prag te integrimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.475Z

Cekia: Vemendje integrimit te Shqiperise

Republika Ceke gjate kryesimit te presidences se radhes te Bashkimit Evropian do te kujdeset posacerisht per integrimin e vendeve te Ballkanit perendimor, ne vecanti per Shqiperine qe synon te fitoje statusin e kandidatit. Deklarata eshte bere nga ambasadorja ceke ne Tirane, Marketa Fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.916Z

Me shume vemendje ndaj Beratit

Trashegimia Nasufi ben apel ne diten nderkombetare kushtuar UNESCO-s Berati ka ende nevoje per vemendje sa i takon trashegimise kulturore. Ky eshte mesazhi qe Fadil Nasufi kryetari i Bashkise se Beratit ka derguar dje ne diten nderkombetare kushtuar UNESCO-s ne Berat. Ai ka kerkuar mbeshtetje per p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.309Z

Rushaj: Qeveria, vemendje per nxitjen e bizneseve

Qeveria shqiptare po e mban ne vemendje nxitjen e bizneseve private ne vend, permes aplikimit te nje pakete te posacme lehtesirash fiskale. Nje fakt i tille u deklarua nga zevendesministri i Financave, Alfred Rushaj, gjate fjales se mbajtur ne konferencen e dialogut nderkombetar per taksat, qe u mba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.696Z

Camet: Shteti me shume vemendje ndaj nesh

Shoqata "Cameria" i ben thirrje shtetit shqiptar, per me shume vemendje ndaj ceshtjes came. Kjo ishte deklarata e kryetarit te shoqates "Cameria", Ardian Thana, ne pervjetorin e 18-te, te kesaj shoqate. Sipas Thanes, shteti duhet te veproje per zgjidhjen e kesaj ceshtje ne menyre te organizuar dhe j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.259Z

SHBA: Po ndjekim me vemendje procesin zgjedhor

Kryeministri Sali Berisha priti dje ne nje takim Nensekretarin e Mbrojtjes te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, James Clapper. Berisha e ka njohur Nensekretarin Clapper me pergatitjet qe po ben qeveria per mbajtjen e zgjedhjeve te lira dhe te ndershme, duke permendur dixhitalizimin e regjistrit te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama