Rezultate te kerkimit per termin: +Vemendje

Total: 5264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.713Z

Fule, Ashton apel politikës: Kthejini besimin publikut, plotësoni KQZ

Komisoneri për zgjerimin e BE, Stefan Fyle dhe shefja për politikë të jashtme në Bashkimin Europian, Katherinë Ashton kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët për zgjedhjet parlamentare të 23 Qershorit. “Këto zgjedhje përbëjnë një test të rëndësishëm për institucionet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.045Z

Pese regjisore te rinj, pjese e festivalit te filmit ne Paris

Filmat e shkurter artistike krijuar nga artistet e rinj, tashme po korrin frytet e para. Regjisori Xhosli Rama kthehet me nje cmim te rendesishem nga “Kosova Film Festival”. Filmi, i cili trajton mungesen e hapesires per varre, rremben cmimin e kinemase se te ardhmes. Drejtori i Qendres Kombetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.600Z

Durres ndotja e depozitave rrezikon qytetaret

Prej vitesh qytetaret durrsake jane konsumatore besnike te operatoreve ekonomike që tregtojne uje te pijshem, per shkak se sistemi i amortizuar i shperndarjes asnjehere nuk ka garantuar cilesine e ujit. Se fundmi kreret e shendetesise ne Durres deklarojne se uji qe mberrin ne ccezm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.976Z

LSI propozim Rames Komision te posacem per 70 vjetorin e lirimit

Transmetuar me 09012014 - 1309 Para SHIKONI T GJITHA FOTOT 11 Pas Para SHIKONI T GJITHA FOTOT Pas PUBLICITET Tirane 9 janar 2014 NOAal- Levizja Socialiste per Integrim nepermjet sekretarit te perg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.362Z

Kompensimi financiar deri ne 2015 i parealizueshem 

AKKP jo transparente Nje vemendje te vecante Avokati i Popullit i kushton procesit te kompensimit financiar te subjekteve te shpronesuara. Per kete institucion eshte problematike ngadalesia e mjeteve te pamjaftueshme te rezervuara per kompensimin financiar te ish-pronareve. Neni 23 i ligjit parashi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.588Z

Ristani Qeveria po perdor Policine e Shtetit

pIsh-zvministri i Brendshem dhe deputeti i PD-se Arben Ristani ka dale ne nje deklarate per mediet ka denoncuar shkeljen e ligjit nga Polica e Shtetit Ristani deklaroi se policia po perdoret ne te ashtuquajturen fushate kunder ndertimeve pa leje ku efektivat e Policise se Shtetit detyrohen te dalin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.050Z

Fillon puna per konkretizimin e koreografise franceze

Ashtu siç edhe premtoi koreografi me origjine shqiptare Angjelin Perlocaj e mbajti fjalen per realizimin e nje shfaqje ne Shqiperi.Asistentia e tij Naomi Perlov ka mbërritur në Tiranë. Fillimisht takoi drejtorin Zhani Ciko. Me pas u ngjit në palestër, për t&rsq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama