Rezultate te kerkimit per termin: +Vemendje

Total: 5264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.365Z

Klark: Administrata e re, vemendje Ballkanit

Ish-komandanti i NATO-s, Uesli Klark ka deklaruar se administrata e re e Shtepise se Bardhe nuk do ta ndryshoje politiken e saj te jashtme ndaj Ballkanit, perkundrazi do te perforcoje marredheniet me kete rajon. Duke folur ne nje interviste per agjencine e lajmeve “INA”, Klar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.872Z

Daci: Qeveria, me shume vemendje Presheves

Kryetari i Lidhjes Demokratike te Dardanise, Nexhat Daci u ka bere thirrje institucioneve te Kosoves qe t’i kushtojne me shume vemendje situates se shqiptareve ne Luginen e Presheves. Apelin e tij Daci e beri gjate nje takimi te zhvilluar sot me nje delegacion te lugines, te kryesua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.647Z

Jonuz Vemendje te vecante per sulmin

Maqedonia Trajneri i Maqedonise Mirsad Jonuz ka paralajmeruar Shqiperine se do te hedhe ne fushen e lojes nje skuader mjaft ofensive. Tekniku 48-vjecar eshte shprehur i kenaqur nga kushtet qe skuadra e tij ka gjetur ne Pogradec ndersa theksoi se ndeshja e sotme ne Korce eshte nje mundesi e mire per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.382Z

Ligji per KLD Meta Do shohim me vemendje vendimin e Kushtetueses

Transmetuar me 17122014 - 1057 Tirane 17 dhjetor 2014 NOAal- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaron se Kuvendi do te shikoje me vemendje cdo vendim te Gjykates Kushtetuesebr br Gjate nje aktiviteti ku kryeparlamentari ishte i pranishem i pyetur nga gazeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.114Z

Leskaj: Vemendje e vecante ne NATO per Shqiperine dhe Kroacine

Kryetarja e grupit parlamentar te Partise Socialiste, Valentina Leskaj, e cila ndodhet ne Strasburg duke ndjekur punimet e Samitit te NATO-s, deklaroi se duke qene qe Shqiperia dhe Kroacia behen anetare te NATO-s per here te pare, ka nje vemendje te larte ndaj delegacioneve te tyre. "Pa dyshim qe pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.773Z

Busek: Cekia, vemendje integrimit te Ballkanit

Keshilltari i qeverise ceke per ceshtjet e Evropes juglindore, Erhard Busek ka deklaruar se Cekia gjate kryesimit te presidences se Bashkimit Evropian do t’i kushtoje vemendje anetaresimit te vendeve ballkanase. Ne nje interviste per te perditshmen austriake “Standard”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.529Z

Viti shkollor Topi Vemendje per programet

Urimi i presidentit per vitin e ri shkollor 2010-2011 ka ardhur nga shkolla 9-vjecare e Tufines ne komunes Dajt. Kreu i shtetit iu drejtua institucioneve arsimore strukturave qe i monitorojne ato duke kerkuar me teper vemendje per programet dhe metodologjine e mesimdhenies ne prag te integrimit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama