Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.145Z

Pushimet jashtë vendit sfidojnë krizën

Për fierakët nuk ka krizë ekonomike. Shumë banorë të qytetit të Fierit edhe për këtë sezon veror kanë preferuar që pushimet t’i kalojnë jashtë vendit, duke sfiduar kështu krizën ekonomike. Kjo vërtetohet nga të dhënat e agjencive turistike, që operojnë aktualis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.471Z

Shqiptarët investojnë jashtë vendit

Banka e Shqipërisë Të dhënat zyrtare tregojnë se vitet e fundit bizneset shqiptare po kërkojnë gjithmonë e më shumë tregje të reja jashtë vendit për të investuar paratë e tyre. Sipas Bankës së Shqipërisë, në 5 vitet e fundit kompanitë shqiptare kanë investuar jashtë në total

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.883Z

Siguria ne portet e vendit

brbrMinistri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka kerkuar marrjen e masave per hartimin e planeve te sigurise ne portet e vendit si dhe ndryshimin e tarifave portuale per ti bere te konkurrueshme me ato te rajonit Gjate analizes vjetore Haxhiansto preku edhe ceshtjen e sigurise se porteve duke nenviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.655Z

Shqiptarë, ti dalim ZOT vendit!

Share Nga Kledian Lula, kledianlula@ymail.com Këtë apel ia kam drejtuar 8 muaj më parë publikisht në media Presidentit të Republikës, zotit Bamir Topi, por prej kullës së tij nuk u pa asnjë reagim, përveç disa batutave e replikave politike-personale, bërë me kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Maturantët rrezikojnë studimet jashtë vendit

30/07/2010 Nuk kanë marrë notat e lëndëve me zgjedhje, u skadojnë afatet për aplikim ELBASAN- Dy gjimnaze të Elbasanit dhe një shkollë private nuk kanë marrë ende përfundimet e provimeve të lëndëve me zgjedhje kur mbeten edhe pak ditë për dorëzimin e formularit A2. Problemin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.215Z

Duaje tënden, është prodhim i vendit

Prishtinë, 14 shtator 2011 NOA – Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media, me çrast gazetarët u njoftuan me lansimin e fushatës Duaje Tënden, me qëllim të mbrojtjes dhe promovimit të prodhimeve vendore. Konferenca u mbajt në bashkëpunim me njërin nga prodhuesit më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.051Z

Durres nderohen deshmoret e vendit

Eshtë kremtuar edhe në Durrës dita e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Veteranë, deputetë të Durrësit, drejtues të pushtetit vendor dhe qytetarë durrsakë kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kuror

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama