Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.080 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
Para ruse për ARMO-n?!
  • 2019-03-29

Para ruse për ARMO-n?!

Në tetor të vitit 2016, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave bllokoi një transfertë të dyshimtë prej 13 milionë eurosh nga firma Gunvor, për kompaninë Tosk Energji. Gunvor, në atë kohë figuronte në listën e zezë në SHBA, pasi dyshohej se një pjesë e aksioneve zotëroh

Kush do jetë kandidati socialist për Durrësin? Rama nuk konfirmon Dakon
  • 2019-03-29

Kush do jetë kandidati socialist për Durrësin? Rama nuk konfirmon Dakon

Gjatë takimit të tij në Durrës, kryeministri Edi Rama mbushi me lavde dhe ngriti lart punën e bërë nga kryebashkiaku Vangjush Dako, Mirëpo, ajo që u vu re ishte se pavarësisht fjalëve të mira, ai nuk e rikonfirmoi Dakon për një tjetër mandat. Rama nuk dha asnjë emër për Durrësin.

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur
  • 2019-03-29

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur

Mijëra delfinë janë gjetur të pajetë në plazhet jug-perëndimore të Francës, me pamje nga Oqeani Atlantik. Mostrat ishin kryesisht në brigjet e Blagoja, Charente dhe Gironde, sipas asaj që ka bërë të njohur Observatori Pelagis, një laborator kërkimor gjitar, i cili ka bazën e tij në

Dorëzohet Spanja, lejon valimin e flamurit të Kosovës
  • 2019-03-29

Dorëzohet Spanja, lejon valimin e flamurit të Kosovës

Karateistët kosovarë po paraqiten të barabartë me karateistët e vendeve të tjera në Kampionatin Evropian që të enjten nisi në Guadalajara të Spanjës. Këtë e ka bërë të ditur Federata e Karatesë e Kosovës, që ka dërguar një ekip të madh garuesish në ngjarjen më të madhe euro

Rusia po kërkon të krijojë një situatë pasigurie në Ballkan
  • 2019-03-28

Rusia po kërkon të krijojë një situatë pasigurie në Ballkan

Po si erdhi pozicionimi i Rusisë përballë Europës e më gjerë? Studiuesi i çështjeve të sigurisë, Arjan Dyrmishi deklaroi në Top Talk se kjo nuk ka ndodhur menjëherë. Sipas tij kanë ndikuar edhe zhvillimet e brendshme, ku Rusia vitet e fundit ka pasur zhvillim ekonomik. Poziciononim i

Tre në burg, zbulohet vrasësi me mbiemër të ndryshuar i Nardi Polisë (EMRI)
  • 2019-03-27

Tre në burg, zbulohet vrasësi me mbiemër të ndryshuar i Nardi Polisë (EMRI)

Tre të arrestuarit si bashkëpunëtorë në vrasjen e biznesmenit 32-vjeccar Ferdinand Polia, janë lënë sot në burg nga Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër. Dy vëllezërit Gilbert Toma dhe Kleandro Toma, kanë ndihmuar së bashku me Alfred Martinin, vëllain e këtij të fundit, që rez

U ktheva për 1001 arsye, Oketa: Nuk besoj se PD është një parajsë!
  • 2019-03-27

U ktheva për 1001 arsye, Oketa: Nuk besoj se PD është një parajsë!

Një nga zërat më të moderuar në Partisë Demokratike, ka folur për situatën politike në vend dhe rikthimin pas një viti e gjysmë larg politikës. Gazmend Oketa, tha se vendimi i tij nuk lidhet as me faktin se PD është një parajsë, ku gjithçka shkon vaj dhe as se e konsideron veten shp