Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.081 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
Udhëtimi me tren, zbuloni hekurudhat më piktoreske në botë (FOTO)
  • 2018-10-27

Udhëtimi me tren, zbuloni hekurudhat më piktoreske në botë (FOTO)

Dhjetë vende në planet, ku binarët ofrojnë një përvojë magjike Treni dikur konsiderohej një mënyrë e shpejtë dhe e sigurt për të udhëtuar. Sot, siguria mbetet, por ky mjet transporti ofron shumë ide për ata që mbështesin udhëtimin e ngadalshëm. Sigurisht që ofron përvoja dhe pi

Xhafaj sfidon opozitën: Provoni akuzat, tani që sjam më ministër!
  • 2018-10-27

Xhafaj sfidon opozitën: Provoni akuzat, tani që sjam më ministër!

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar sërish këtë pasdite, duke sulmuar opozitën që sipas tij vijon me shpifje pas dorëheqjes nga detyra. Xhafaj thotë që dorëheqja e tij është bërë me vullnet të lirë, bazuar në vlera njerëzore dhe i pandikuar nga asnjë. Ai i drejtohe

Shqiptarët përfitojnë numrin më të madh të lejeqëndrimeve në BE
  • 2018-10-26

Shqiptarët përfitojnë numrin më të madh të lejeqëndrimeve në BE

Të dhënat e publikuara nga Instituti Europian i Statistikave flasin se qytetarët shqiptarë janë përfituesit më të mëdhenj nga vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor për vitin 2017 të lejeqëndrimeve në vendet e Bashkimit Europian. Sipas EUROSTAT, gjatë vitit 2017 numri i lejeve të

Kravatat, dhjetë kuriozitete që nuk i keni ditur (FOTO)
  • 2018-10-26

Kravatat, dhjetë kuriozitete që nuk i keni ditur (FOTO)

Është simboli par excellence i stilit mashkullor dhe elegancës: ato kanë një histori të lashtë dhe shumë veçori që duhet të zbulohen Jo të gjithë e dinë se 18 tetori është Dita e Kravatave, ose dita e vitit në të cilën ne festojmë këtë aksesor tipik të elegancës mashkullore.

AKU kontrolle në dogana, bllokohen 70 tonë produkte të pasigurta
  • 2018-10-26

AKU kontrolle në dogana, bllokohen 70 tonë produkte të pasigurta

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontrolle në pikat doganore me qëllim sigurinë ushqimore të produkteve që importohen nga shtetet e tjerë drejt vendit tonë.   Për periudhën 1-25 tetor në rang vendi janë kryer 4011 kontrolle në të gjitha pikat doganore të Shqipërisë.

Meta takon ministrin gjerman: Fokusi ynë axhenda europiane
  • 2018-10-26

Meta takon ministrin gjerman: Fokusi ynë axhenda europiane

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Republikës Federale të Gjermanisë, Andreas Scheuer. Gjatë takimit Presidenti vlerësoi marrëdhëniet edhe bashkëpunimin në të gjitha fushat mes Shqipërisë dhe Gjermanisë. Shqipëria ka qen

Akuzat, Dako i përgjigjet Bashës: Do shihemi në gjyq, o toçi i Saliut!
  • 2018-10-26

Akuzat, Dako i përgjigjet Bashës: Do shihemi në gjyq, o toçi i Saliut!

Pas akuzave të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, se Vangjush Dako pranoi publikisht se ka bashkëpunuar me bandat gjatë zgjedhjeve të shkuara, është kundërpërgjigjur kryetari i Bashkisë së Durrësit, i cili ka paralajmëruar se do ta padisë në gjykatë kryedemokratin për shpif