Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.087 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
No Pic available
  • 2018-10-26

Basha: Rama plan për të vjedhur zgjedhjet, Prokuroria po mbron krimin

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një postim në Facebook thekson se kryeministri Edi Rama ka pasur plan të mirëmenduar për të vjedhur zgjedhjet. Sipas Bashës, lënia e lirë e Vangjush Dakos, ndonëse pranoi se ka bashkëpunuar me bandat për të dhunuar zgjedhjet është vdekje e drejtësisë

No Pic available
  • 2018-10-26

Lista e shërbimeve që mund të merrni në kioskat elektronike

Qytetarët e Tiranës, përfshi edhe ata të zonave rurale, nuk duhet të presin më në radhë apo të marrin rrugë të gjata për të marrë një dokument. Jo vetëm kaq por dokumentet, përfshi certifikatat apo vërtetime të ndryshme, mund t’i marrin në çdo orë dhe kohë. Kjo falë mun

Gruaja e Assadit, në spital duke bërë kimio (Video)
  • 2018-10-26

Gruaja e Assadit, në spital duke bërë kimio (Video)

Asma, gruaja e diktatorit sirian Bashar Assad është duke luftuar me jetën. Ajo u filmua  duke folur me gratë në një qendër siriane të kancerit të gjirit, para se të merrte pjesë në seancën e radhës të trajtimit. Në muajin gusht, zonja e parë e vendit u diagnostikua me kancer të gj

No Pic available
  • 2018-10-25

Nudot e bukura të Pashk Përvathit (FOTO)

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

FMN: Shqipëria, e fundit në Europë për të ardhurat për frymë
  • 2018-10-25

FMN: Shqipëria, e fundit në Europë për të ardhurat për frymë

Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik) për të ardhurat për frymë, sipas të dhënave të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtare, që ka përditësuar shifrat në Pasqyrën Ekonomike Globale të tetorit 2

Mbyllja e basteve, Ahmetaj: Një nga arsyet, lufta kundër krimit
  • 2018-10-25

Mbyllja e basteve, Ahmetaj: Një nga arsyet, lufta kundër krimit

Këtë të enjte Kuvendi i Shqipërisë me 75 vota pro vendosi mbylljen më 31 dhjetor të këtij viti të lojërave të fatit. Për të folur për këtë vendim në studion e Open i ftua ka qenë ministri i Financave, Arben Ahmetaj, i cili theksoi një nga dy arsyet e këtij vendimi ka qenë edhe l

No Pic available
  • 2018-10-25

Kapen bomba të tjera dërguar me postë

Një pajisje e dyshimtë drejtuar ish-nënpresidentit Joe Biden u gjet të enjten në zyrat e një shërbimi postar në shtetin Dellauer, zhvillimi më i fundit në një valë që ka nën shënjestër demokratë me peshë, njoftuan disa media amerikane. Paketa është e ngjashme me të paktën nënt