Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.080 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
Trump sulmon mediat: Gënjeshtrat e tyre shpërndajnë urrejtje
  • 2018-10-25

Trump sulmon mediat: Gënjeshtrat e tyre shpërndajnë urrejtje

Donald Trump është kthyer të sulmojë mediat një ditë pas vendosjes së disa pakove bombë në shtëpitë e ish-presidentëve amerikanë, redaksisë së televizionit CNN, por jo vetëm. Në Tëitter, presidenti i SHBA-ve, i akuzon se po gjenerojnë zemërim, duke publikuar histori të rreme dhe

Kufiri detar, Greqia tërhiqet nga zgjerimi i vijës territoriale
  • 2018-10-24

Kufiri detar, Greqia tërhiqet nga zgjerimi i vijës territoriale

Burime të sigurta diplomatike kanë bërë me dije për Top Channel mbrëmjen e së martës se Athina ka ndryshuar qëndrim lidhur me shpalljen e zgjerimit të vijës së saj bregdetare nga 6 në 12 milje. Ka qenë një vendim i marrë pas një mbledhje me dyer të mbyllura që ministri i jashtëm

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të
  • 2018-10-24

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Teksas për rizgjedhjen e senatorit Ted Cruz, i gëzohet faktit që kancelarja gjermane Angela Merkel ka njoftuar që Gjermania do të blejë sasi të mëdha gazi natyral të lëngshëm prodhuar në Shtetet e Bashkuara. “Wall St

Blindohen Krimet e Rënda, nis seanca për grupin Avdyli dhe ish-deputetët
  • 2018-10-24

Blindohen Krimet e Rënda, nis seanca për grupin Avdyli dhe ish-deputetët

Plot 27 të arrestuar kanë dalë sot para gjyqtarëve në Gjykatën e Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë. Mësohet se grupi Avdyli që u ndalua për drogë, dhe ish deputetët Arben Çuko e Arben Ndoka që u arrestuan për korrupsion dhe tjetërsim pronash janë gjykuar bashkë

Verstappen: Nuk kënaqem me vendin e dytë, në Meksikë dua të fitoj!
  • 2018-10-24

Verstappen: Nuk kënaqem me vendin e dytë, në Meksikë dua të fitoj!

Në Meksikë për fitoren e dytë sezonale. Max Verstappen po kalon një moment shumë të mirë në Formula 1 për piloti i Red Bullit nuk kënaqet vetëm me podiumet. Në Amerikë arritëm një rezultat disi të papritur. Pas problemeve ditën e shtunë në prova, starti i garës ishte fantastik

No Pic available
  • 2018-10-24

Nudot e bukura të Pashk Përvathit

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

SHPIFJA DHE SYNETLLËKU I VER LLAPËS.
  • 2018-10-23

SHPIFJA DHE SYNETLLËKU I VER LLAPËS.

Nga Ilir ÇUMANI Kryeministrit të vendit tim i sugjeroj diçka që është më e rëndësishme se shqetësimi që ai ka në lidhje me shpifjen…. Është një betejë gati e pamundur përpjekja që ai bën për të dekriminalizuar këtë fenomen përmes paketës antishpifje. I gjithë burimi k