Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.080 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
No Pic available
  • 2018-10-22

Arrestimet e bujshme, policia dhe prokuroria publikojnë emrat

Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përgjatë orëve të fundit një mega Operacion të koduar VOL-VO 4, të shtirë në 12 qytete nga Hasi deri në Sarandë ku janë goditur anëtarë nga 4 gr

No Pic available
  • 2018-10-22

Dokumentet sekrete të STASIT në një ekspozitë në Tiranë

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer sjell në Shqipëri një ekspozitë të rrallë të veprimtarisë së STASI-t në Gjermaninë Lindore, mundësuar nga Autoriteti Gjerman i Hapjes së Dosjeve, BStU. Ekspozita titulloh

A DO TË RIKONFIRMOHET QEVERIA NË BERLIN?
  • 2018-10-21

A DO TË RIKONFIRMOHET QEVERIA NË BERLIN?

Humbja e CSU-së në zgjedhjet parlamentare në Bavari ishte pak a shumë si pritej: humbje e thellë historike. Historike sepse vetëm një herë tjetër, kur Gjermania sapo kish dalë nga lufta, në 1950 kishte marrë CSU thuajse kaq pak vota. Atëherë ajo mori 27,6 përqind, në 2018 37,3 për

Urgjencat skanë mjete. Rreth 33 autoambulanca janë jofunksionale
  • 2018-10-21

Urgjencat skanë mjete. Rreth 33 autoambulanca janë jofunksionale

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore. Në të janë konstatuar problematika të përsëritura. Në vendin tonë ka gjithsej 417 qendra shëndetësore, 74 autoambulanca, ku vetëm 41 prej tyre janë në gjendje pune. Qendra Kombëtare e Ur

Arrestohet bosi i drogës në Shijak, në pranga edhe vëllezërit e tij
  • 2018-10-21

Arrestohet bosi i drogës në Shijak, në pranga edhe vëllezërit e tij

Policia e Shtetit ka nisur operacione masive antidrogë në të gjithë vendin. Mësohet se operacioni i zhvilluar në Shijak ka çuar në pranga 3 vëllezër të familjes Avdyli, kushëririn e tyre dhe anëtarë të bandës së drogës. Ata akuzohen për trafik heroine në Shqipëri dhe Gjermani.

Tubim pro hashashit, lideri opozitar thotë ndizeni në shesh arrestohet (Video)
  • 2018-10-21

Tubim pro hashashit, lideri opozitar thotë ndizeni në shesh arrestohet (Video)

Nisja e një festivali për legalizimin e kanabisit, që u zhvillua në kryeqytetin e Gjeorgjisë, prodhoi rezultate të veçanta, pasi policia i pengoi pjesëmarrësit të instalonin një skenë dhe kioska, ndërsa organizatori kryesor u ndalua për shpërndarjen e cigareve të marijuanës. Veprimt

Emri, Rama: Gëzuar ditëlindjen Maqedonia e Veriut
  • 2018-10-20

Emri, Rama: Gëzuar ditëlindjen Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për votimin e sotëm të parlamentit të Maqedonisë, i cili miratoi marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri. Në një mesazh në Twitter, Edi Rama uron në anglisht: gëzuar ditëlindjen Republika e Maqedonisë së Veriut. Parlamenti i Maqedonisë votoi sot në o