Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.080 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
Greqia financon portale në Shqipëri
  • 2018-10-19

Greqia financon portale në Shqipëri

Top Channel mëson se Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po diskutohet nga burime që tregojnë detajet e largimit të ministrit të jashtëm Niko Kotzias nga qeveria. Pas dorëheqjes flitet edhe për një një skanda

Koncesionet, 53 miliardë lekë. Fatura për 16 kontratat më të mëdha koncesionare
  • 2018-10-19

Koncesionet, 53 miliardë lekë. Fatura për 16 kontratat më të mëdha koncesionare

Biznesi i koncesioneve arriti në 53 miliardë lekë vitin e kaluar, duke shënuar një rekord të ri historik. Top Channel analizoi bilancet e 16 koncesioneve më të mëdha në vend, nga ato të burimeve natyrore e deri tek kontratat në fushën e shëndetësisë, transportit dhe ato të kontrolli

Projekti TAP, Rama: Transformon ekonominë
  • 2018-10-19

Projekti TAP, Rama: Transformon ekonominë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në  Seman të Fierit për ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e seksionit detar të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), me gjatësi 105 km. Ky seksion do të lidhë segmentin shqiptar të TAP me atë italian. Gjatë fjalës së tij, Ram

SHBA, lotaria Megamillions arrin 970 milionë dollarë
  • 2018-10-19

SHBA, lotaria Megamillions arrin 970 milionë dollarë

Njerëzit në Shtetet e Bashkuara po blejnë bileta lotarie për një shans tejet të vogël për tu bërë multi-milionerë. Sonte hidhet shorti i madh për lotarinë Mega Millions. Shumë njerëz që shpresojnë të bëhen milionerë po blejnë bileta lotarie për të provuar fatin në shorteun q

Mediat turke: Një nga vrasësit e Khashoggi-t vdes në një aksident!
  • 2018-10-18

Mediat turke: Një nga vrasësit e Khashoggi-t vdes në një aksident!

Një nga 15 anëtarët e komandos që mbërriti në Stamboll në ditën e vdekjes së Jamal Khashoggi, në Arabinë aviacionit, Lejtnant Saad Al Mashal Bostani, u vra në një “aksident me makinë në rrethana të dyshimta” në Arabinë Saudite. Kjo është zbuluar nga gazeta turke Yeni

Lamtumirë diellit, bëni gati xhupat! Meteorologët: Java e re nis me dëborë
  • 2018-10-18

Lamtumirë diellit, bëni gati xhupat! Meteorologët: Java e re nis me dëborë

Temperaturat e larta ndoshta iu kanë ardhur në majë të hundës pasi dielli i nxehtë ka dominuar edhe tre javët e para të tetorit, e nëse është kështu atëherë bëheni gati për dimër. Kjo pasi, nga e hëna e ardhshme moti ndryshon fytyrë, me meteorologët që parashikojnë se shumë sh

Askush nuk e njeh! Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?
  • 2018-10-18

Askush nuk e njeh! Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?

Ai është personazhi më i klikuar në rrjet në javët e fundit dhe fama e Khabib Nurmagomedov, është atribut i fitores së tij ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC në Las Vegas, por edhe pikëpyetjeve të mëdha rreth jetës së tij. Të gjithë duan të marrin informacion për familjen e Kha