Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.081 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
Injorohet May dhe Brexit, Macron & Merkel dalin për birra pas samitit të BE
  • 2018-10-18

Injorohet May dhe Brexit, Macron & Merkel dalin për birra pas samitit të BE

Angela Merkel dhe Emmanuel Macron u dukën mjaftueshëm të lodhur për të dëgjuar planin e Brexit të homologes së tyre Theresa May në Bruksel dhe zgjodhën që në vend të axhendës zyrtare të dilnin për tu relaksuar duke pirë nga një birrë. Dy udhëheqësit kryesor të BE-së u panë du

Norvegjia u kërkon falje vajzave gjermane
  • 2018-10-18

Norvegjia u kërkon falje vajzave gjermane

Kryeministrja e Norvegjisë, Erna Solberg Kryeministrja e Norvegjisë, Erna Solberg, lëshoi një kërkimfalje zyrtare të qeverisë për gratë norvegjeze që janë keqtrajtuar nga ushtarët gjermanë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Norvegjia, shtet neutral, është pushtuar nga forcat naziste

Trump: Princi saudit mohon se ka dijeni për zhdukjen e gazetarit
  • 2018-10-17

Trump: Princi saudit mohon se ka dijeni për zhdukjen e gazetarit

Presidenti Trump shkroi në Twitter se kishte folur në telefon me princin e kurorës së Arabisë Saudite, i cili, sipas tij mohoi se ka pasur dijeni për atë që ka ndodhur në konsullatën saudite në Stamboll. Presidenti Trump tha se gjatë telefonatës, princi i cili ishte me sekretarin Pompe

Shijojini temperaturat e larta pasi moti transformohet në fundjavë
  • 2018-10-17

Shijojini temperaturat e larta pasi moti transformohet në fundjavë

Prej një muaji e gjysmë kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, por temperaturat janë tipike të fillim-korrikut dhe dielli na ka shoqëruar gjatë gjithë kohës. Por kjo valë e nxehti në tetor nuk do të zgjasë edhe shumë, pasi kthjellimet do tia lënë vendin vranësirave, duke nisu

Durrësi mban rekord për dhunën ndaj grave
  • 2018-10-17

Durrësi mban rekord për dhunën ndaj grave

Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes. Shpeshherë dhuna në familje nuk raportohet, ose denoncohet vetëm kur ajo kalon në ekstremitet. Pavarësisht vështirësisë së matjes së saj, të dhënat e raportuara nga

Meta: Lufta kundër varfërisë, nuk zgjidhet me një thes me miell
  • 2018-10-17

Meta: Lufta kundër varfërisë, nuk zgjidhet me një thes me miell

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë duhet të na shërbejë si një reflektim dhe kambanë alarmi për të gjithë, për më shumë përpjekje në luftën kundër këtij fenomeni. Në kuadër të kësaj dite Meta vizitoi një fabrikë, ku janë të punë

Ditëlindja e 50-të e Tanit, familja Top Media feston në studion e re Nova
  • 2018-10-17

Ditëlindja e 50-të e Tanit, familja Top Media feston në studion e re Nova

Top Media kujtoi dhe festoi 50 vjetorin e ditëlindjes së Tanit, themeluesit të medias më të madhe dhe inovatore në vend. Top Channel nis sezonin e ri televiziv me numrin më të madh të produksioneve televizive në vend, 15 programe të reja krahas atyre tradicionale. Ky sezon është viti i