Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.081 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
No Pic available
  • 2018-10-16

Dy vjet në kërkim të Balilit, ku fshihet Eskobari i Ballkanit?

Klement Balili, i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge, në kërkim dhe i dënuar në Greqi i ka shpëtuar të gjitha operacioneve të organizuara nga policia për kapjen e tij. Dy vite më parë, në tetor të 2016-s Balili i iku policisë ndërsa ka dyshime të forta se operacionet janë dekon

Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet
  • 2018-10-16

Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

Ditmir Bushati gjatë konferencës për 60 vjetorin e Shqipërisë në UNESCO kërkoi që Ballkani ti rikthehet dialogut dhe të shmangen konfliktet. Rajoni rrezikohet nga tkurrjet nacionaliste dhe gjuha e urrejtjes. Do të ishte iluzive nëse do ti merrnim gjerat të mirëqena. Retorika populiste n

Identiteti dhe Estetika, përmes artit të veshjes popullore
  • 2018-10-16

Identiteti dhe Estetika, përmes artit të veshjes popullore

Elda Shabani Edhe pse shumë mendojnë se veshja ka origjine estetike, ajo së pari lindi si nevojë, për të mbrojtur trupin nga faktorët klimatikë, për t’u ndjerë më i mbrojtur nga faktorë të ndryshëm. Ashtu si veglat e punës apo ushqimi edhe veshjet konsiderohen ndër mjetet kryes

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim
  • 2018-10-16

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim

Dy golat e Taulant Seferit nuk i mjaftuan Shqipërisë së 21-vjeçarëve për të marrë fitoren e dytë në grupin 2 dhe për ti mbyllur eliminatoret e Europianit me një sukses. Ndaj Estonisë së vendit të fundit skuadra e Alban Bushit nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 edhe pse ishte dy

Plas te Skënderbeu! Lojtarët bojkotojnë stërvitjen për pagat
  • 2018-10-16

Plas te Skënderbeu! Lojtarët bojkotojnë stërvitjen për pagat

Në kontrast të plotë me rezultatet në fushë dhe nisjen e mirë të kampionatit shqiptar të futbollit, te Skënderbeu ka shpërthyer këtë javë një problem me financat, që mund të cenojë ambiciet e klubit kampion. Bojkoti nga ana e lojtarëve i stërvitjes, të hënën, u shoqërua nga nj

Sheiku kërkon Man. United, por Glazer do mbi 4 mld paundë
  • 2018-10-16

Sheiku kërkon Man. United, por Glazer do mbi 4 mld paundë

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite Mohammad Bin Salman është një nga njerëzit me të pasur dhe më të fuqishëm në botë. Në të vërtetë, miliarderët e shkretëtirës kanë një pasuri që vlerësohet 850 miliardë paundë dhe tashmë objektivi i radhës për Bin Salman është investi

Peleshi: Ushqim të kontrolluar brenda shkollave
  • 2018-10-16

Peleshi: Ushqim të kontrolluar brenda shkollave

Vakti ushqimor, nëpër shkolla nuk duhet të jetë më një vakt që sigurohet nga ambulantët e pakontrolluar, por do të hapen kantinat ushqimore me ushqim të kontrolluar dhe me menu enkas për ta”. Kjo ka qënë sinteza e inspektimit të ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Nik