Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Meta: total 1000 / total_found 222814 / time 0.082 / keyword[0] vendit / docs[0] 222814 / hits[0] 344836 /
No Pic available
  • 2018-10-15

Itali, kërkohet transferim i emigrantëve pas martesave për nënshtetësi

Qeveria italiane ka ashpërsuar kursin e saj kundër refugjatëve në fshatin Riace në Kalabri. Pas arrestimit të kryetarit të bashkisë para dhjetë ditësh, Ministria e Brendshme tani kërkon zhvendosjen e refugjatëve që jetojnë në këtë fshat dhe dërgimin e tyre në vende të tjera. Zhv

No Pic available
  • 2018-10-15

Markus Söder, kryeministri bavarez më i padëshiruar

Në Bavari u mbajtën zgjedhjet parlamentare, ku partia CSU shënoi rezultate më të dobëta se në zgjedhjet e kaluara. Markus Söder pretendon të rizgjidhet në postin e kryeministrit. Por kush është ai? Markus Söder është krenar me postin e tij si kryeministër i Bavarisë, me pushtetin,

No Pic available
  • 2018-10-15

57 udhëtime Balla-Bego, Salianji bën nxehmjen ironizuese para gjyqit

Përplasja Salianji-Balla nuk ndalet pavarësisht se kreu i Grupit të PS ndodhet në Bruksel për të marrë pjesë në mbledhjet e Komisionit të Përbashkët Ndërparlamentar Shqipëri-Bashkimi Europian. E teksa Taulant Balla e ka paditur ligjvënësin demokrat në gjykatë për të dhënë lloga

Basha, Prokurorisë: Ti hiqet imuniteti Ballës, fletë-arresti për Ardi Veliun
  • 2018-10-15

Basha, Prokurorisë: Ti hiqet imuniteti Ballës, fletë-arresti për Ardi Veliun

Kreu i Partisë Demokratike, i ka bërë thirrje sipas tij Prokurorëve të ndershëm që të nisin hetimet ndaj deputetit Taulant Balla, drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe të Drejtorit të Policisë së Fierit. Në një deklaratë për mediat nga selia e PD-së,

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani
  • 2018-10-15

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani

Katharina Schulze është fituesja e vërtetë e zgjedhjeve në Bavari, aty ku CSU-SPD rëshkitën në nivele historike të humbjes së votave duke shokuar edhe vetë kancelaren Merkel. E re, e buzëqeshur dhe me një retorikë pasionante, udhëheqësja e të Gjelbërve në parlamentin rajonal ësht

Mediat turke: Trupi i gazetarit mund të jetë tretur në acid
  • 2018-10-15

Mediat turke: Trupi i gazetarit mund të jetë tretur në acid

Policia turke “po heton seriozisht” në dyshimin se trupi i gazetarit disident saudit, Jamal Khashoggi, i zhdukur më 2 tetor, pasi kaloi përmes derës së Konsullatës së vendit të tij në Stamboll, është “tretur në acid.” Lajmi bëhet i ditur nga gazeta turke, Habert

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama