Rezultate te kerkimit per termin: +Vendit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.471Z

Shqiptarët investojnë jashtë vendit

Banka e Shqipërisë Të dhënat zyrtare tregojnë se vitet e fundit bizneset shqiptare po kërkojnë gjithmonë e më shumë tregje të reja jashtë vendit për të investuar paratë e tyre. Sipas Bankës së Shqipërisë, në 5 vitet e fundit kompanitë shqiptare kanë investuar jashtë në total

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.883Z

Siguria ne portet e vendit

brbrMinistri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka kerkuar marrjen e masave per hartimin e planeve te sigurise ne portet e vendit si dhe ndryshimin e tarifave portuale per ti bere te konkurrueshme me ato te rajonit Gjate analizes vjetore Haxhiansto preku edhe ceshtjen e sigurise se porteve duke nenviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.655Z

Shqiptarë, ti dalim ZOT vendit!

Share Nga Kledian Lula, kledianlula@ymail.com Këtë apel ia kam drejtuar 8 muaj më parë publikisht në media Presidentit të Republikës, zotit Bamir Topi, por prej kullës së tij nuk u pa asnjë reagim, përveç disa batutave e replikave politike-personale, bërë me kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Maturantët rrezikojnë studimet jashtë vendit

30/07/2010 Nuk kanë marrë notat e lëndëve me zgjedhje, u skadojnë afatet për aplikim ELBASAN- Dy gjimnaze të Elbasanit dhe një shkollë private nuk kanë marrë ende përfundimet e provimeve të lëndëve me zgjedhje kur mbeten edhe pak ditë për dorëzimin e formularit A2. Problemin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.215Z

Duaje tënden, është prodhim i vendit

Prishtinë, 14 shtator 2011 NOA – Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media, me çrast gazetarët u njoftuan me lansimin e fushatës Duaje Tënden, me qëllim të mbrojtjes dhe promovimit të prodhimeve vendore. Konferenca u mbajt në bashkëpunim me njërin nga prodhuesit më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.051Z

Durres nderohen deshmoret e vendit

Eshtë kremtuar edhe në Durrës dita e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Veteranë, deputetë të Durrësit, drejtues të pushtetit vendor dhe qytetarë durrsakë kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kuror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.620Z

“Integrimi i vendit, përgjegjësi e qeverisë”

Autori i Lajmit: red.Lëvizja Socialiste për Integrim ka theksuar dje të metat e qeverisjes së djathtë në këto 4 vite qeverisje. Zëvendëskryetari i LSI-së, Pëllumb Xhufi, pasi përshëndeti mbylljen e ciklit të ratifikimit të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit nga të gjitha vendet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama